Facebook - konwersja
Wszystkie ebooki Świata Książki 45% taniej
Blog - baner - Wszystkie ebooki Świata Książki 45% taniej

Boris Akunin, Jakub Żulczyk, Oriana Fallaci, Lisa See, Jonas Jonasson, V. C. Andrews, Michał Witkowski, Jerzy Pilch, Magdalena Parys, Diana Gabaldon… To tylko przedsmak tego, co czeka na Was w dzisiejszej promocji. Wszystkie ebooki Świata Książki kupicie 45% taniej. A jako wisienkę na literackim torcie proponujemy Wam „Pod Mocnym Aniołem” za jedyne 9.90 zł.

Na które ebooki wydawnictwa Świat Książki warto zwrócić uwagę? Najkrótsza odpowiedź to: na wszystkie! ;) Domyślamy się jednak, że zarówno Wasze czytniki, jak i portfele mają swoje ograniczenia, dlatego też pokusiliśmy się o kilka drobnych podpowiedzi.

Zaczniemy od pojedynczych tytułów, przy których, naszym zdaniem, warto się na chwilę zatrzymać.

„Zobywam zamek” Jedno z najbardziej zachwycających zjawisk w literaturze angielskiej doczekało się w końcu polskiego wydania. Dla wszystkich, którzy kochali w młodości powieści L. M. Montgomery.  Jest to historia nastoletniej Cassandry, która mieszka z rodziną w okazałym zamku, w bardzo niedystyngowanej biedzie. Można żartobliwie powiedzieć, że to blog nastolatki z epoki przedkomputerowej. Niech Was jednak nie zmyli wiek bohaterki, powieść polecamy również dorosłym.

„Cyrk nocy” Rozgrywająca się w zaczarowanym cyrku u schyłku XIX w. powieść Erin Morgenstern to magiczna, ponadczasowa historia miłosna. Recenzja pisarki Katherine Dunn zdecydowanie zachęca do przeczytania ebooka: "Cyrk nocy to baśń podszyta niesamowitą wyobraźnią… Jest kunsztownie napisana i pełna alegorycznych interpretacji, powoli, acz bezlitośnie budowane napięcie dodaje jej nieodpartego uroku. Magiczna lektura".

„Samotny poligamista” Czy można mieć cztery żony i dwadzieścioro ośmioro dzieci i czuć się samotnym? Okazuje się, że tak. Mało tego! Można mieć cztery żony i wdać się w romans z piątą – żoną szefa. Czeka na Was przewrotny, nieopacznie komiczny, a zarazem pełen ironii i goryczy obraz mormońskiej społeczności.

„Accabadora” Opowieść o accabadorze, kobiecie, która pomaga skończyć życie innym. Liryczny obraz życia sardyńskiej wsi w połowie XX w. z jej tajemnicami i symbolami, wygrywającymi w konfrontacji ze światem zewnętrznym. Książka stawia bardzo ważne pytania o życie i śmierć. Czy można zabić z litości?

„Ocalenie Atlantydy” Dramatyczna, wstrząsająca i jednocześnie zaskakująca czarnym humorem opowieść o powojennym życiu przesiedleńców z ziem wschodnich. Poleca sama Hanna Krall: „Peerel był pospolity, nijaki i pozbawiony formatu. Pod jej [Zyty Oryszyn – przyp. red.] piórem nabrał znaczeń, głębi i tajemnicy - to chyba właśnie nazywają talentem”.

„Potęga podświadomości” Nie samą beletrystyką czytelnik żyje, dlatego polecamy również kultowy poradnik, który pomógł milionom ludzi osiągnąć upragnione cele jedynie dzięki zmianie sposobu myślenia.

W ofercie Świata Książki znajdziecie też wiele ciekawych serii wydawniczych.

Jeśli uwielbiacie literaturę faktu, koniecznie przyjrzyjcie się ebookom w serii „Sfery”. Niezdecydowani? Oriana Fallaci, William Styron, Julian Barnes, Bruce Chatwin. Mamy nadzieję, że te nazwiska Was zachęcą.

Nikogo nie trzeba przekonywać, że w Polsce mamy mnóstwo świetnych pisarzy. Ebooki wielu z nich znajdziecie w serii „Nowa proza polska”. Warto zwrócić uwagę na błyskotliwą, pełną ironii prozę Michała Witkowskiego, ebooki Jakuba Żulczyka nominowanego w 2014 r. do Paszportów Polityki, powieści Magdaleny Parys, którą wyróżniono niedawno Europejską Nagrodą Literacką, debiut Zośki Papużanki „Szopka”, którym zachwycali się krytycy czy nowość Katarzyny Gondek „Otolit” – opowieść o strachu przed utratą; strachu, który bywa kompasem miłości.

Od literatury oczekujecie nie tylko wartkiej akcji i wciągającej fabuły? Jeśli lubicie zanurzać się w języku, zachwycać formą, delektować się niemal każdym zdaniem, seria „Mistrzowie Prozy” powstała właśnie dla Was. Ebooki Dawida Grosmana, Johna Banville’a, Arno Geigera, Carlosa Fuentesa i, uhonorowanej literacką Nagrodą Nobla, Toni Morrison zadowolą najbardziej wymagającego czytelnika.

Dla miłośników akcji i dreszczyku emocji ebooków też nie zabraknie. Warto sięgnąć po mroczne kryminały z serii „Granice zła”. Pamiętajcie też o Borisie Akuninie i jego cyklu z Erastem Fandorinem, a także o Norze Roberts, Sandrze Brown i Karin Wahlberg.

Na koniec coś dla kinomaniaków. Oglądaliście „Stulatka, który wyskoczył przez okno i zniknął”, „Wilka z Wall Street”, „Kwiaty na poddaszu”, „Jak zostać królem”, „W kanałach Lwowa”, „Krocząc wśród cieni” lub „Kobietę z Piątej Dzielnicy”? Zachęcamy do porównania z książką.

Przypominamy również, że im więcej ebooków kupicie, tym większe macie szanse na wygranie czytnika PocketBook. Dziś wyłoniliśmy już pierwszych zwycięzców. Kto wie, może jutro to ktoś z Was otrzyma mail powiadamiający o wygranej.