Facebook - konwersja
  • 2021-10-29   |   WOKÓŁ KSIĄŻEK

    Lubicie się bać? Sięgacie po książki przesycone aurą grozy i tajemniczości? Naszym zdaniem po pełne duchów i nieznanych zjawisk historie warto sięgnąć szczególnie jesienią. To czas, który podsyca posępny klimat niejednej przerażającej opowieści. Zapraszamy na maraton grozy z Virtualo - oto 7 książek idealnych na Halloween. Z pewnością nieraz przyprawią Was one o gęsią skórkę.

  • 2021-10-28   |   WYWIADY

    27 października w ręce czytelników trafiła powieść „Zapomniany” autorstwa Adriana Bednarka. Z okazji premiery zapraszamy do przeczytania wywiadu z autorem, którego umysł fascynuje nas bardziej niż umysł psychopatów i seryjnych morderców, jakich namiętnie tworzy w swoich psychothrillerach.

  • 2021-10-27   |   WYWIADY

    Magda Stachula to popularna autorka thrillerów psychologicznych. Jej debiutancka książka "Idealna" uznana za pierwsze polskie domestic noir, zdobyła status bestsellera i została przetłumaczona na kilka europejskich języków. Dziś jednak ukazuje się czytelnikom z nieco innej strony - jako mama dwóch chłopców, którzy stali się inspiracją do powstania trzymającej w napięciu historii dla dzieci "Ekipa na tropie". Książka właśnie dziś trafia na księgarskie (i wirtualne) półki. Z tej okazji zachęcamy Was do przeczytania alfabetu literackiego Magdy Stachuli.

  • 2021-10-23   |   PORADY

    Wiele dzieci obcowanie z literaturą zaczyna, będąc jeszcze w brzuchu mamy. Już wtedy przyszli rodzice czytają swojemu maluchowi. Później pociecha ma do czynienia z różnymi opowiadaniami, które zazwyczaj do snu czytają jej opiekunowie. W końcu przychodzi czas, gdy dziecko samo sięga po książkę. Wówczas warto wybrać właściwe pozycje, które poziomem trudności nie zniechęcą młodego czytelnika. Niech to będą również lektury pokazujące świat i uczące rzeczy ważnych w życiu. Spośród szerokiej oferty publikacji dla najmłodszych nie jest łatwo szybko wybrać dobry utwór. Dlatego przedstawiamy 5 książek dla 5-latka wartych przeczytania.

  • 2021-10-21   |   WOKÓŁ KSIĄŻEK

    Marta Kisiel jest polską tłumaczką i pisarką, znaną z charakterystycznego poczucia humoru i zabawy słowem. Jej wierni fani określają ją mianem „ałtorki”, a inni kojarzą ją ze słynnym powiedzeniem „kisiel z kłulika”. Oba określenia wywodzą się z czasów, gdy Marta Kisiel tworzyła w najstarszym polskim e-zinie „Fahrenheit”. „Ałtorami” byli twórcy in spe, ćwiczący wciąż warsztat pod okiem redaktorów. Pisarka wcale nie ucieka od tego określenia, gdyż przypomina jej ono, że nie należy spoczywać na laurach. Biorąc pod uwagę liczbę otrzymanych przez Kisiel nagród, a także przychylne opinie, jakimi cieszą się jej książki, trzeba przyznać, że „ałtorka” skutecznie pomaga autorce piąć się w górę.

  • 2021-10-19   |   WOKÓŁ KSIĄŻEK

    Literatura faktu, nazywana również często non-fiction, jest zupełnym przeciwieństwem powieści, kryminałów, dramatów czy komedii, po które najchętniej sięgają czytelnicy. To publikacje dotyczące prawdziwych wydarzeń i autentycznych bohaterów. Często pisane są w formie reportaży, dzienników, wywiadów czy biografii. Literatura faktu jest fascynującym gatunkiem, w przypadku którego poruszane są ważne społecznie i nierzadko kontrowersyjne tematy – autorzy rzucają na nie nowe światło i obnażają kłamstwa. Choć nie są to książki tak popularne jak beletrystyka, to równie często uhonorowane są one prestiżowymi nagrodami i zajmują miejsca na listach światowych bestsellerów.

Kategorie: