Facebook - konwersja

7 książek na Halloween. Przeżyj maraton grozy z Virtualo

Blog - baner - 7 książek na Halloween. Przeżyj maraton grozy z Virtualo

Lubicie się bać? Sięgacie po książki przesycone aurą grozy i tajemniczości? Naszym zdaniem po pełne duchów i nieznanych zjawisk historie warto sięgnąć szczególnie jesienią. To czas, który podsyca posępny klimat niejednej przerażającej opowieści. Zapraszamy na maraton grozy z Virtualo - oto 7 książek idealnych na Halloween. Z pewnością nieraz przyprawią Was one o gęsią skórkę.

Dom stu szeptów – Graham Masterton

Dom stu szeptówGraham Masterton to szkocki autor bestsellerowych horrorów. Zadebiutował powieścią Manitou w 1976 roku i od tego czasu wydał dziesiątki poczytnych książek, które do dziś uchodzą za jedne z najlepszych powieści grozy. Do jednej z nich można zaliczyć nowość - Dom stu szeptów. Już sama nazwa brzmi mrocznie. Nie inaczej jest z fabułą, która powoduje, iż czytelnik z każdą stroną zatraca się jeszcze bardziej.

To wyjątkowa interpretacja popularnego w literaturze grozy motywu nawiedzonego domu. Wiele w niej mroku i poczucia strachu, wszystko jednak dawkowane jest z doskonałym wyczuciem. To książka znakomita na Halloween – przyprawi o gęsią skórkę i ciarki na plecach.

Jest to historia posiadłości zaginionego w niewyjaśnionych okolicznościach Allhallowsa Halla. Mężczyzna przepisuje nieruchomość swoim dzieciom. Jednak jego ostatnia wola nie okazuje się taka oczywista i troje rodzeństwa musi spędzić w domu noc. Posesja jednak wcale nie jest im przyjazna, a z dnia na dzień sytuacja staje się coraz bardziej napięta.

Głowa pełna duchów – Paul G. Tremblay

Głowa pełna duchówPaul Tremblay w Głowie pełnej duchów przedstawia historię rodziny Barretów. Amerykański pisarz zaskakuje czytelników wyjątkowym przedstawieniem kolejnych typowych dla horrorów motywów – opętania i egzorcyzmu. Ta książka z pewnością przypadnie do gustu tym, którzy poszukują czegoś dorównującego Dziecku Rosemary bądź Egzorcyście, niosącym ze sobą pewną świeżość.

Powieść zaczyna się niewinnie i nic nie wskazuje na to, by w zwyczajnym życiu Barretów doszło do czegoś wyjątkowego.

Jednak sytuacja zmienia się, gdy ich 14-letnia córka – Marjorie – zapada na schizofrenię. Lokalny ksiądz uważa, że to opętanie, a rodzice wyrażają chęć przeprowadzenia egzorcyzmu. Finanse rodziny wyglądają marnie, dlatego rodzice podejmują decyzję o uwiecznieniu wydarzenia przez ekipę filmową. Wychodzi z tego przebojowe reality show. Niemniej to tylko kwestia czasu, gdyż dojdzie do prawdziwej tragedii. A o tym, że filmowy obraz ma niewiele wspólnego z prawdziwymi wydarzeniami, 15 lat później opowie młodsza siostra Marjorie, Merry – wyciągając na światło dzienne dawne sekrety i bolesne wspomnienia.

Worek kości – Stephen King

Worek kościSkoro mowa o książkach na Halloween, to w maratonie grozy Virtualo nie może zabraknąć Stephena Kinga. Jedną z najbardziej poruszających historii, którą pisarz stworzył dla fanów horroru, jest Worek kości. Głównym bohaterem jest Michael Noonan. To pisarz, który stracił swoją ukochaną żonę, Jo, tracąc jednocześnie radość życia, sens egzystencji i twórcze natchnienie.

Próbując pozbierać się po życiowej tragedii, Mike udaje się do letniskowego domku, licząc na powrót weny i poprawę samopoczucia. To właśnie wtedy akcja nabiera tempa. Mężczyzna poznaje tam pewną kobietę – Mattie – matkę dziewczynki, której uratował życie. Zaczyna się niewinnie, ale ten właśnie moment to wstęp do prawdziwie mrocznej tajemnicy letniskowego domu. Mike zostaje wplątany w koszmarny konflikt rodzinny, a w samym domku mają miejsce mrożące krew w żyłach zdarzenia.

Slade House – David Mitchell

Slade houseSlade House to horror dla tych, którzy nie przepadają za obszernymi, rozciągniętymi na setki stron powieściami. Jednocześnie po liczącą niecałe 200 stron powieść Davida Mitchella mogą sięgnąć również ci, którzy podczas czytania naprawdę chcą się bać. To wszystko za sprawą Slade House – budynku okrytego tajemnicą, którego drzwi mogą przekroczyć tylko wybrani.

Co 9 lat w wąskim ceglanym zaułku, zaraz za typowym angielskim pubem The Fox and Hounds, pojawiają się mieszkańcy wabiący do wnętrza konkretne osoby. Nikt nie chce tam wejść, ale każdy jest ciekawy, co kryje się za drzwiami. Gdy ulegnie się swej ciekawości, nie ma już odwrotu. W każdym z 5 rozdziałów czytelnicy poznają co 9 lat inną ofiarę zwabioną do Slade House. Pierwszą w 1979 roku, a ostatnią – w 2015 roku. Każda z osób jest bezradna w konfrontacji z przerażającą posesją i prawdziwymi intencjami jej mieszkańców.

Szczelina – Jozef Karika

SzczelinaGóry skrywają wiele tajemnic, a poszczególne pasma, ze względu na liczne zaginięcia czy niewyjaśnione śmiertelne wypadki, doczekały się nawet wielu mrocznych legend. Natura okazuje się doskonałym tłem do zbudowania fabuły mrożącego krew w żyłach horroru. Tak właśnie zrobił jeden z najpopularniejszych słowackich pisarzy – Jozef Karika – mierząc się z ponurą historią Trybecza – pogórza, na którym giną ludzie.

Wcale nie są to wysokie góry, na których zdobywa się dwu- czy trzytysięczniki. Okazuje się, że na niewielkich wzniesieniach również może dochodzić do tragedii, także tych niedających się wyjaśnić w normalny sposób. A wszystkiego dowiadujemy się od głównego bohatera – Igora – który trafia na dowód, że z Trybeczem jest coś nie tak. Sam postanawia stanąć twarzą w twarz z tajemnicą gór, wyruszając w niebezpieczną podróż… Czy dacie się uwieść Szczelinie?

Dom na wzgórzu – Peter James

Dom na wzgórzuPeter James to brytyjski bestsellerowy autor thrillerów, horrorów i kryminałów. Najbardziej znany jest z cyklu z komisarzem Royem Grace’em. Niemniej podczas maratonu grozy zdecydowanie lepiej sięgnąć po jedną z jego powieści niepowiązanych w żaden cykl - Dom na wzgórzu. To wyjątkowe połączenie kryminału i ghost story będzie prawdziwą gratką dla zwolenników książek o nawiedzonych domach i duchach.

Główni bohaterowie, marzący o życiu na wsi, przeprowadzają się z samego centrum Brighton na prowincję. Georgiańska posesja, w której zamieszkają, okolica pełna zieleni i bliskość natury napawają ich optymizmem. Do czasu… gdy dom zwraca się przeciwko nowym lokatorom. Ewidentnie komuś jest nie na rękę, że posiadłość znów została zamieszkana. Wyzwania, z którymi będzie musiała się zmierzyć rodzina Harcourtów, wielokrotnie sprawią, że u czytelników pojawi się gęsia skórka.

Ostatni dom na zapomnianej ulicy – Catriona Ward

Ostatni dom na zapomnianej ulicyNa końcu naszego zestawienia książek na Halloween kolejny nawiedzony dom. Ostatni dom na zapomnianej ulicy równie mocno mrozi krew w żyłach co Dom stu szeptów Mastertona. Catriona Ward stworzyła niezwykły thriller psychologiczny, pozwalając czytelnikowi spojrzeć na świat oczami bohatera z problemami psychicznymi.

Ted Bannerman mieszka w tytułowym ostatnim domu na zapomnianej ulicy. Gdy pewnego dnia w okolicy dochodzi do zaginięcia 6-letniej dziewczynki, oskarżenia padają właśnie na Teda. Niestety, dziecka nie udaje się odnaleźć. Po 11 latach jego starsza siostra – Delilah – uznaje, że policja niedbale podeszła do sprawy i postanawia poprowadzić śledztwo na własną rękę. Wprowadza się do domu obok posesji Teda i poznaje mężczyznę osobiście. Czy pukając do drzwi seryjnego mordercy, Delilah odnajdzie więzioną siostrę? Czy zdemaskuje mordercę? A może jest jeszcze trzecie rozwiązanie?

Kategorie: