Facebook - konwersja
 • 2022-01-20   |   WOKÓŁ KSIĄŻEK

  Paszporty Polityki to jedna z najważniejszych nagród kulturalnych w Polsce. Pierwsze ich rozdanie odbyło się w 1993 roku. Przez blisko 30 lat forma przyznawania wyróżnienia, procedury, a także przebieg wydarzenia istotnie się zmieniły. Przez ponad ćwierć wieku pojęcie kultury ewoluowało. Wobec tego koncepcja Paszportów Polityki musiała pójść z duchem czasu. Kategorię Plastyka zastąpiło pojęcie Sztuki wizualne. Pojawiło się również kilka nowych obszarów, a wśród nich Kultura cyfrowa. Kim są wybitne osobistości polskiej kultury, nominowane do nagrody? Co kryje się pod pojęciem Kreator Kultury? Kim był Zdzisław Pietrasik? Sprawdź, jaka historia i ciekawostki kryją się pod pojęciem Paszporty Polityki i kto otrzymał nagrodę za 2021 rok.

 • 2022-01-18   |   WOKÓŁ KSIĄŻEK

  Najmłodsi dziadkowie mogą mieć dziś niespełna 40 lat. To osoby bardzo dobrze obeznane z technologią. Jednak liczba seniorów regularnie korzystających ze smartfonów i Internetu w starszych grupach wiekowych z roku na rok rośnie. Według badań konsumenckich 2020 Urzędu Komunikacji Elektronicznej już 82% dziadków i babć po 60. roku życia używa telefonu. Z Internetu z kolei korzysta 30%. Warto pomagać seniorom w rozwijaniu kompetencji cyfrowych. Można to zrobić z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka, wręczając im w prezencie e-book lub audiobook. Wybraliśmy kilka unikalnych pozycji, które będą doskonałym podarunkiem na tę okazję.

 • 2022-01-13   |   PORADY

  Napisanie książki i jej wydanie to pracochłonny, wieloetapowy proces. Samo stworzenie publikacji nie świadczy jeszcze o sukcesie autora. Mając gotowe dzieło, trzeba je jeszcze wypromować i zadbać o kilka rzeczy, które pomogą zarobić na e-booku. Sprawdź, w jaki sposób spopularyzować swój tytuł oraz z kim i jak współpracować, by skutecznie rozpowszechnić publikację. 

 • 2022-01-11   |   WOKÓŁ KSIĄŻEK

  Wy też nie możecie doczekać się nowości zapowiadanych na 2022 rok? Na jakie książki czekacie najbardziej? Kto Waszym zdaniem podbije rynek wydawniczy w 2022 roku? Jednak zanim będziemy przeszukiwać strony z zapowiedziami w poszukiwaniu nowych powieści, podsumujmy, po jakie książki sięgaliście najczęściej w grudniu i jakie bestsellery przyniósł nam miniony 2021 rok.

 • 2022-01-07   |   WOKÓŁ KSIĄŻEK

  Nawiedzony dom to klasyczny motyw powieści grozy. Na rynku wydawniczym dostępnych jest wiele publikacji, których autorzy osadzają fabułę w strasznych dworach, upiornych zamkach i opuszczonych posiadłościach. Akcja zwykle toczy się w jednym miejscu, ale wcale nie oznacza to, że tym przerażającym historiom brakuje rozmachu. Wręcz przeciwnie. Autorzy tacy jak Graham Masterton czy Stephen King w pełnej krasie ukazują swoje umiejętności pisarskie, mrożąc krew w żyłach. Niemniej twórców, którzy napisali znakomite książki o nawiedzonych domach, jest znacznie więcej. Oto 7 pozycji dla osób o mocnych nerwach.

 • 2021-12-31   |   WOKÓŁ KSIĄŻEK

  Poziom czytelnictwa w Polsce nie napawa zbytnim optymizmem. Jednak warto podkreślić, że największą grupą czytających, która poprawia krajowe statystyki, jest młodzież. Jak napisała J.K. Rowling: Jeśli sądzisz, że w dobie komputerów sztuka czytania zanikła, zwłaszcza wśród dzieci, to niezawodny znak, że jesteś MUGOLEM! Nastolatkowie czytają nie tylko obowiązkowe lektury, ale również inne książki. Młode pokolenie również chętniej niż starsze sięga po e-booki zamiast książek papierowych. Wśród wyborów młodych ludzi królują powieści z gatunku young adult fantasy. Czym się on wyróżnia i kogo reprezentującego YA fantasy warto czytać?

Kategorie: