Blog
 • 2018-01-30

  Najbardziej poczytny polski pisarz ostatnich lat, wielbiciel gór i biegania, młody prawnik. Najlepiej czuje się w stylistyce kryminalnej, ale nie stroni od innych gatunków. Jego książki pokochała Tess Gerritsen. On sam czyta zaś bez opamiętania, co przekłada się na jego pisarskie wybory. Remigiusz Mróz powraca z nową powieścią!

 • 2018-01-22

  Dziennikarz, pisarz kryminałów młodszego pokolenia, laureat Nagrody Wielkiego Kalibru. Do księgarń trafiła właśnie nowa powieść Wojciecha Chmielarza. To kolejna część cyklu o komisarzu Mortce, który tym razem będzie musiał zmierzyć się z mafijnymi porachunkami, podwójnym morderstwem i poważnymi oskarżeniami pod adresem jego kolegi po fachu.

 • 2018-01-09

  Tegoroczna gala Paszportów Polityki 2017 odbędzie się 9 stycznia. Po raz 25. artystom zostaną przyznane nagrody w kategoriach: film, teatr, literatura, muzyka popularna, muzyka poważna, sztuki wizualne oraz – od 2016 roku – kultura cyfrowa.

 • 2018-01-05

  Deszczowy, jesienny dzień. Osnutą listopadową aurą mapę miasta rozświetla jeden punkt – kawiarnia „Jak zawsze”. W pośpiechu kierujemy swe kroki na Bracką 20. Szaroniebieskie sklepienie nad naszymi głowami zdaje się zapowiadać deszcz. „Co za pech, parasol został w biurze” – myślimy – „Na szczęście to rzut beretem od Domów Centrum”. Przyspieszamy, mając nadzieję, że tym razem nie będzie jak zawsze: krople, spadające z nieba niczym pociski, nie zmoczą nas jak zawsze, kawiarniany tłum nie zatarasuje nam wejścia jak zawsze, brak wolnego stolika nie zniechęci nas jak zawsze, opryskliwy kelner nie wzburzy nas jak zawsze, a zimna kawa nie zniechęci nas do odwiedzania stołecznych kawiarni – jak zawsze.

 • 2018-01-04

  14 stycznia po raz 26. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Wolontariusze w całej Polsce i w różnych miejscach świata będą zbierać pieniądze na wyrównanie szans w leczeniu noworodków. Oprócz tradycyjnego wrzucenia pieniążka do puszki akcję można wesprzeć na wiele innych sposobów, np. poprzez licytacje.

 • 2017-12-12

  Najlepszy prezent na świecie? Książka! Co do tego chyba nikt z zaglądających tu nie ma wątpliwości 😊 Jeśli jeszcze nie macie pomysłów na prezent dla swoich bliskich, znajdziecie u nas garść inspiracji 😊 Podpowiemy Wam, które bestsellery i nowości warto sprezentować. Dowiecie się również, jak kupić w Virtualo ebooka lub audiobooka na prezent. Nie musicie się martwić, że przesyłka może nie dotrzeć przed świętami – prezent w niedługim czasie będzie u Was 😊