Facebook - konwersja
 • 2022-04-10   |   WOKÓŁ KSIĄŻEK

  E-booki polityczne zyskały w Polsce sporą popularność. Czytelnicy zgłębiają wiedzę o aktualnym stanie własnego kraju i o konfliktach zagranicznych. Prezentujemy zbiór książek politycznych, które warto obecnie przeczytać. Publikacje te wyszły spod pióra znakomitych publicystów, dziennikarzy i pisarzy. Jedne ukazują głęboko poetycki obraz danej problematyki, inne stanowią zwięzły i mocny opis rzeczywistości. 

 • 2022-04-07   |   WOKÓŁ KSIĄŻEK

  Lata 60. XX wieku były ciekawym okresem dla literatury science fiction. Powstało wiele unikatowych książek, w których autorzy snuli nieszablonowe koncepcje przyszłości. Czytelnicy z chęcią wyruszali w futurystyczne podróże z bohaterami powieści Philipa K. Dicka, Roberta Silverberga, Arthura C. Clarke’a czy Franka Herberta. Ostatni z pisarzy zachwycił wiele pokoleń, a wydarzenia z poprzednich miesięcy są dowodem na to, że kultowa Kronika Diuny to historia ponadczasowa. Za sprawą ekranizacji pierwszego tomu w reżyserii Denisa Villeneuve’a świat ponownie przypomniał sobie o twórczości Herberta. Wznowione zostały wydania kroniki i planowane są kolejne adaptacje filmowe.

 • 2022-04-05   |   WOKÓŁ KSIĄŻEK

  Za nami już jedna czwarta roku. Zapewne wszyscy z niecierpliwością czekamy na wiosnę. I choć w marcu pogoda nas rozpieściła, to kwiecień skutecznie sprowadził nas na ziemię. Ale dla książkowego mola nie ma złej pogody na czytanie - trzeba tylko wybrać odpowiednią lekturę. Sprawdźmy więc, po jakie książki sięgaliście najchętniej w marcu.

 • 2022-04-04   |   PORADY

  Wiedźmiński świat, przedstawiony w serialu produkcji Netflixa, wciągnął Cię bez reszty? A może przed obejrzeniem pierwszego sezonu wolisz przeczytać książki Andrzeja Sapkowskiego? Jeśli tak, to z pewnością zastanawiasz się, od czego zacząć. Pytanie niby proste, jednak odpowiedź na nie wcale nie jest oczywista. Przeczytaj artykuł, by dowiedzieć się więcej.

 • 2022-04-04   |   WOKÓŁ KSIĄŻEK

  Oczekiwanie na dziecko to niezwykły czas dla obojga rodziców. Przyszłe mamy skrupulatnie przygotowują się do porodu i macierzyństwa. Czerpią wiedzę na ten temat m.in. z poradników, dobrych książek o ciąży. Prezentujemy 6 ważnych e-booków, w których kompleksowo prezentowane są informacje na temat przebiegu ciąży, porodu naturalnego, cesarskiego cięcia, połogu czy rodzicielstwa.

 • 2022-03-30   |   PORADY

  Żywotność baterii w czytnikach mierzy się na różne sposoby. Z reguły ich producenci podają ogólny czas działania urządzenia po jednym ładowaniu. Zazwyczaj wynosi 4–8 tygodni, przy standardowych założeniach – wyłączeniu dodatkowych funkcji i czytaniu przez 30 minut dziennie. Niektóre firmy obliczają, że można wówczas liczyć na 14 lub 28 godzin czytania. Ponadto można spotkać się z mierzeniem żywotności baterii na podstawie liczby przeczytanych stron. W przypadku najlepszych urządzeń po jednym ładowaniu może być ich nawet 8000. Jednak przy częstym i intensywnym użytkowaniu nie sposób przetrwać choć dwa tygodnie bez ładowania. Poznaj skuteczne sposoby na przedłużenie żywotności baterii czytnika.

Kategorie: