Facebook - konwersja

E-booki sensacyjne – wciągające bestsellery pełne adrenaliny

Blog - baner - E-booki sensacyjne – wciągające bestsellery pełne adrenaliny

Poszatkowane zwłoki, przemoc, obsesyjne pościgi i zawiłe intrygi. To niezbędne elementy e-booków sensacyjnych. Ich autorzy karmią czytelników emocjami, niepokojem i sporą dawką adrenaliny. Przedstawiamy 5 wciągających bestsellerów, pełnych akcji i tajemniczych spraw kryminalnych. Te pozycje powinien poznać każdy miłośnik sensacji.

Zaufaj i podążaj. To nie przypadek – Urszula Pieńkowska

Amatorskie dochodzenia prowadzone przez niezwiązanych z policją bohaterów mają swój urok. Każdy czytelnik we własnym życiu prowadzi mikrośledztwa na temat swoich znajomych, przyjaciół czy współpracowników. Kaja to główna bohaterka książki sensacyjnej Zaufaj i podążaj. To nie przypadek Urszuli Pieńkowskiej. Ona również postanowiła wszcząć własne dochodzenie.

Zaczęło się od nieprzyjemnego incydentu z udziałem jej chłopaka – Darka. Mający problem z kontrolą gniewu mężczyzna znów podniósł na nią rękę. Dziewczyna postanowiła uciec do najlepszej przyjaciółki. Zdarzenie to miało być dla Kai bodźcem do zerwania z Darkiem. Jednak mężczyzna, zamiast wrócić i prosić o wybaczenie… znika i zostawia wszystko, na czym mu zależało. To nietypowe jak na niego. Kaja zaczyna węszyć i odkrywać coraz niebezpieczniejsze fakty. Czy możliwe, że drastyczne działania Darka miały na celu wysłanie dziewczynie ważnej wiadomości?

Lepiej już umrzeć – Lee Child, Andrew Child

Jedne z najbardziej emocjonujących bestsellerowych książek sensacyjnych to powieści z cyklu o Jacku Reacherze. Jego autor – Lee Child – myśli powoli o emeryturze. Dlatego w 2021 roku na rynku ukazała się pierwsza część serii, którą napisał wspólnie z synem (Andrew Child również jest zawodowym pisarzem). Od tego czasu minął rok i Childowie ponownie zachwycają swoich fanów kolejnym tomem – Lepiej już umrzeć.

O czym jest 26 tom cyklu o Jacku Reacherze? Czytelnicy mogą spodziewać się Jacka w najlepszej formie – buntowniczego, nieustępliwego i inteligentnego strażnika sprawiedliwości. Jest zaprogramowany do tego, by zwyciężać. W sensacyjnym e-booku Lepiej już umrzeć bohater stawi czoła nowemu zadaniu na granicy z Meksykiem. W tę intrygę wciągnie go była agentka FBI, Michaela Fenton. Reacher będzie chciał pomóc rozwikłać jej zagadkę. Nie tylko dlatego, że zaczyna ją lubić, ale także z powodu zagrożenia życia tysięcy ludzi.

Skazanie – Remigiusz Mróz

W zestawieniu wciągających bestsellerów pełnych adrenaliny nie może zabraknąć pozycji króla polskich kryminałów i sensacji – Remigiusza Mroza. W 15 tomie o mecenas Joannie Chyłce na czytelników czekają wartka akcja, nowe i szokujące fakty z życia bohaterki oraz nietypowe wyzwanie zawodowe Joanny. Nie braknie także ciętego języka prawniczki, jej bezwzględności, chemii między bohaterami i Zordona, który ją kocha.

Joanna Chyłka otrzyma naprawdę nieszablonową sprawę. Sprawę, której nie chciał wziąć nikt inny. Tym razem Chyłka pierwszy raz będzie występować w roli oskarżyciela subsydiarnego. Proces dotyczy dziewczyny, która popełniła samobójstwo. Jej matka alarmuje prawniczkę, że ma dowody na to, że jej córka nie odebrała sobie życia. Kolejni prokuratorzy wciąż umarzają postępowanie. Jednak Chyłka natychmiast dostrzega wiele uchybień i próby manipulacji. Czy sprawa ma drugie dno, a winny nadal pozostaje na wolności?

Skandal z Modiglianim – Ken Follett

Wciągające i pełne adrenaliny są nie tylko e-booki sensacyjne wydane w XXI wieku. Wielu emocji i znakomitej rozrywki potrafili dostarczyć także twórcy tworzący nieco wcześniej. Ken Follett to brytyjski pisarz thrillerów, kryminałów i powieści historycznych. Jedną z jego pierwszych książek jest Skandal z Modiglianim z 1976 roku. Inspiracją do stworzenia tej historii była dla autora sylwetka włoskiego artysty, Amedea Modiglianiego. Malarz i rzeźbiarz przedstawiał w swych pracach akty uchodzące wówczas za skandalizujące.

W Skandalu z Modiglianim Folletta we współczesnym Londynie zostaje puszczona plotka o zaginionym dziele twórcy. Ludzie wpadają w obsesję poszukiwań. W szaleńczy pościg angażuje się również obiecujący artysta, Peter Usher. Czego można dokonać w imię sztuki i poważania w gronie kulturalnej śmietanki? Czy pędzel może okazać się równie śmiercionośny co broń?

Inwazja – Wojtek Miłoszewski

Wojtek Miłoszewski to autor wielu bestsellerów sensacyjnych. Jedną z tych pozycji, którą zdecydowanie warto przeczytać, jest Inwazja. Pisarz wykreował interesującą wizję przyszłości, w której Rosja napada na Polskę.

Główni bohaterowie zostali rzuceni w wir wojny. Roman to żołnierz mający na swoim koncie udział w wielu zagranicznych misjach. Danuta to kobieta, która kocha luksus, ale też ciężko pracuje. Jest całkiem podległa ojcu tyranowi. Michał to historyk bez pracy, który ma żonę i dwójkę dzieci. Żadnego z trojga tych bohaterów nic nie łączy – do czasu. Gdy Putin dokonuje inwazji na Polskę, cały kraj pogrąża się w wojennym chaosie… Powieść szczególnie niepokojąca w obecnej sytuacji - wybuchu wojny w Ukrainie.

 

Poszukiwacze powieści pełnych adrenaliny powinni sięgnąć po pozostałą twórczość Lee Childa czy Remigiusza Mroza. Zadowolą ich również powieści Stephena Kinga, Igora Brejdyganta czy Johna Douglasa. Sprawdź, jakie e-booki sensacyjne, thrillery i kryminały autorstwa tych pisarzy polecamy. W tym celu zapraszamy do lektury artykułu 7 książek dla mężczyzn – tytuły pełne testosteronu i zwrotów akcji.

Kategorie: