Cormoran Strike prowadzi kolejne śledztwo

Wciągająca lektura, dla której zarwiesz noc – tak magazyn "Observer" zrecenzował najnowszą powieść J.K. Rowling, piszącej pod pseudonimem Robert Galbraith. Ebook Zabójcza biel to czwarta część kryminalnej serii o detektywie Cormoranie Stike’u. Tym razem słynny detektyw będzie musiał zmierzyć się z zagmatwanym dochodzeniem, którego wątki prowadzą do brytyjskiego parlamentu, a także z osobistymi problemami.

Gdy rzeczywistość przeplata się nad urojeniami

Do agencji Cormorana Strike’a dociera rozemocjonowany i nieco dziwny Billy. Młody mężczyzna prosi detektywa o pomoc w wyjaśnieniu okoliczności zbrodni, której jako dziecko był świadkiem. Cormoran podejrzewa, że Billy cierpi na zaburzenia psychicznie. Mimo tego jego zeznania wydają się Strike’owi prawdziwe. Gdy detektyw zaczyna dopytywać o szczegóły sprawy, chłopak w popłochu ucieka.

Cormoran wraz z Robin Ellacott, byłą asystentką, a obecnie wspólniczką, próbują dowiedzieć się więcej o Billym i o wspomnianej przez niego zbrodni. Trop wiedze ich przez zakamarki Londynu aż do brytyjskiego parlamentu i pewnej ponurej rezydencji na wsi.

Fani Harry’ego Pottera już dorośli

Ci, którzy w dzieciństwie zaczytywali się w powieściach o Harrym Potterze, z niecierpliwością czekając na kolejny tom przygód młodego czarodzieja, to dziś już dorośli. Czy kryminalna seria o detektywie Cormoranie Strike’u przypadła im do gustu? Jedno jest pewne: wszystkie ebooki – od Wołania kukułki, przez Jedwabnika i Żniwa zła – stają się bestsellerami, a autorce nie brakuje nowych pomysłów. Pierwsza z książek wzbudziła zainteresowanie czytelników i krytyków nim wyszło na jaw, kto kryje się za pseudonimem Robert Galbraith.

Wydanie czwartej książki w serii zajęło Rowling 3 lata. Autorka przyznaje, że była równocześnie zaangażowana w pisanie scenariuszy do dwóch filmów z serii Fantastyczne zwierzęta oraz we współpracę przy sztuce teatralnej Harry Potter i przeklęte dziecko. Ebook Zabójcza biel jest poza tym najdłuższa i najbardziej skomplikowana fabularnie powieść w serii. Cytując J.K. Rowling za portalem Booklips: Jestem planistką. Zabójcza biel wymagała rozrysowania tabelki, która była bardziej skomplikowana niż wszystkie wcześniejsze. Miała dziewięć kolumn, na czerwono zapisane wszystkie fałszywe tropy, na niebiesko – wskazówki, a innymi kolorami różnych podejrzanych i motywy. Brzmi jak idealna powieść dla fanów zagadek kryminalnych!

 

Ebook Zabójcza biel, czwarta część kryminalnej serii o detektywie Cormoranie Strike’u, od 28 listopada 2018 r. w księgarniach. Już teraz możesz kupić go taniej w przedsprzedaży! Plik pojawi się w Twojej Bibliotece w dniu oficjalnej premiery. Do tego czasu zachęcamy do sięgnięcia po poprzednie części sagi – teraz tańsze o 45%.

 

 

Źródła: materiały wydawcy (Wydawnictwo Dolnośląskie), Booklips