Facebook - konwersja

Jak gotować i co jeść? – przegląd e-booków Virtualo z kategorii kuchnia

Blog - baner - Jak gotować i co jeść? – przegląd e-booków Virtualo z kategorii kuchnia

Jak gotować i co jeść? To pytanie nie tylko o sztukę gotowania i przepisy. To również pytanie o dietę pojmowaną jako całościowy sposób odżywiania i styl życia. Moda na różnego rodzaju diety trwa już od wielu lat i każdy próbuje dostosować żywienie do własnych oczekiwań, możliwości, ale także schorzeń. Wszystko po to, żeby czuć się zdrowiej i wyglądać lepiej. Oto 6 e-booków o tym, jak gotować i co jeść. Z tymi książkami żadna dieta nie będzie straszna.

Mniej mięsa – Sylwia Majcher

Mniej mięsaSylwia Majcher to ekologiczna edukatorka, dziennikarka oraz autorka książek o żywieniu i dbaniu o planetę. Jej książka Mniej mięsa to idealna pozycja dla tych, którzy planują wyłączyć ze swojej diety mięso, ale nie wiedzą, jak się za to zabrać. To również książka dla tych, którzy już ograniczają spożywanie drobiu, cielęciny czy wołowiny. Po publikację mogą też sięgnąć osoby mięsożerne, gdyż treść książki pozwala na poznanie i zrozumienie punktu widzenia wegan, wegetarian czy fleksitarian. Warto też zaznaczyć, że fakty, o których wspomina Majcher, skutecznie mogą zniechęcić do kupowania drobiu z targu czy supermarketu.

Autorka nie wrzuca swoich czytelników od razu na głęboką wodę, ale proponuje zdroworozsądkowe podejście. Chodzi jej głównie o zwiększenie świadomości żywieniowej. Jeżeli już mamy zjeść kurczaka, niech będzie on najlepszej jakości. A jaki to kurczak najlepszej jakości? Niekoniecznie ten, o którym myślimy. W Mniej mięsa można odnaleźć również wiele przepisów – tych codziennych i okazjonalnych, np. na Boże Narodzenie. Bezcenne są też wskazówki dotyczące fleksitariańskiej kuchni, np. przypraw, które wzmacniają smak roślinnych dań, czy dobrej alternatywy dla krowiego mleka.

Dieta ketogeniczna dla zabieganych – Jen Fisch

Dieta ketogenicznaSpośród najpopularniejszych diet dieta ketogeniczna jest jedną z najtrudniejszych w realizacji. Składający się w głównej mierze z tłuszczów i białka, a to do tego niemal całkowicie pozbawiony węglowodanów jadłospis nie jest łatwy do wdrożenia w życie. Szczególnie na początku przygody z tym sposobem żywienia. Mimo to wiele osób decyduje się na podjęcie wyzwania i przejście na tzw. keto.

Na szczęście istnieje taka postać jak Jen Fisch. Amerykańska blogerka i autorka książek kucharskich sama praktykuje ten sposób żywienia i wydaje świetne zbiory keto przepisów i wskazówek, na podstawie których można łatwo przygotować szybkie ketogeniczne dania. W książce Dieta ketogeniczna dla zabieganych. Uzdrawiające i proste dania z 5 składników, która stała się międzynarodowym bestsellerem,znajdują się receptury, jakimi zadowolą się wszyscy cierpiący na nieustanny brak czasu. A Jen Fish jako samotna, pracująca mama doskonale wie, czego nam potrzeba.

Sztuka gotowania – Niki Segnit

Sztuka gotowaniaOdmierzone porcje? Z góry ustalone połączenia? Zapomnij! Z książką Sztuka gotowaniaNiki Segnit, autorki książek kulinarnych, dowiesz się, jak gotować bez przepisu. Niki przedstawia kluczowe reguły sztuki kulinarnej, które uwalniają kreatywność i dają swobodę eksperymentowania. Mądrego eksperymentowania, które nie będzie kolejną kulinarną wpadką.

Niki Segnit uczy swoich czytelników, jak zerwać ze sztywnymi ramami, które nie pozwalają nam bawić się smakami. Pokazuje, jak realizować swą kulinarną twórczość i nowe pomysły. Sztuka gotowania to pozycja idealna dla miłośników spędzania wielu godzin przy garnkach. Co więcej, to również książka dla tych, którzy ledwo potrafią przyrządzić jajecznicę.

Kiszonki i fermentacje – Aleksander Baron

Kiszonki i fermentacjeKiszonki przeżywają obecnie drugą młodość. To, co kiedyś było chlebem powszednim, dziś jest zdrowotnym trendem i prawdziwym superfood. Oczywiście pod warunkiem, że kiszenia i fermentacji podejmiemy się sami. Z książką Kiszonki i fermentacje autorstwa uznanego polskiego szefa kuchni i popularyzatora tradycji fermentacji żywności to nic trudnego.

Na początku Baron dokładnie przeprowadza czytelników przez procesy kiszenia, kwaszenia, marynowania i fermentacji. Zwraca uwagę, jak kupować produkty kiszone i przy okazji nie dać się oszukać. Jednak to, co jest największą wartością dla odbiorcy, to nietuzinkowe pomysły na kiszonki, o których wiele osób z pewnością nie słyszało – na rzodkiewki w czarnej soli, krem z dyni w maślance, bigos z ogórków, gołąbki w liściach jarmużu czy żur na zakwasie z kaszy gryczanej.

Dieta IF. Post przerywany. Jedz przez 8 godzin, chudnij przez 16 – JB Rives

Dieta IFJB Rives, francuski propagator zdrowego stylu życia, w książce Dieta IF. Post przerywany. Jedz przez 8 godzin, chudnij przez 16przybliża czytelnikom zasady i korzyści płynące z intermittent fasting. To dieta polegająca na poście przerywanym. Choć autor w tytule skupia się na odchudzaniu, w rzeczywistości ten sposób żywienia pomaga wyregulować poziom hormonów, takich jak grelina, leptyna oraz insulina. Mają one duży wpływ na uczucie sytości i głodu oraz na odkładanie się tkanki tłuszczowej.

JB Rives wyjaśnia w swej książce przyczyny tycia, które wcale nie są takie oczywiste, jak powszechnie się uważa. Prezentuje najnowsze odkrycia na temat krótkotrwałego postu. Tłumaczy, jak zwiększyć stężenie hormonów spalających tłuszcz. Przedstawia też niewiarygodne korzyści diety IF dla zdrowia i pomaga wdrożyć post przerywany, by można było cieszyć się dobrym samopoczuciem.

Kalimera. Grecka kuchnia radości – Dionisios Sturis

KalimeraKalimera. Grecka kuchnia radości Dionisiosa Sturisa to ostatni w naszym zestawieniu e-book o tym, jak gotować i co jeść. To wyjątkowa książka z kategorii kuchnia. Jest bowiem pozycją nie tylko o przyrządzaniu posiłków. Oczywiście autor odkrywa przed czytelnikami tajemnice greckiej kuchni i sekrety najlepszych greckich potraw, jednak przy okazji tworzy barwną opowieść o swojej drugiej ojczyźnie.

Wartością tej książki są nie tylko receptury starożytnej Hellady, ale też interesujące informacje o tym kraju i jego mieszkańcach. Najciekawsze jednak zdaje się to, iż w Grecji gotuje się z myślą o prawdziwej uczcie z rodziną i przyjaciółmi. Wspólny obiad czy kolacja to czas dzielenia się radosnymi nowinami, czas okazywania wsparcia. Nie bez powodu grecka kuchnia to tytułowa kuchnia radości.

Kategorie: