Facebook - konwersja
Książki marca Virtualo.pl
Blog - baner - Książki marca Virtualo.pl

Dni robią się coraz dłuższe, pogoda zachęca do przebywania poza domem – czy w związku z tym czytelnicy znajdują czas na czytanie? Oczywiście! Zobaczcie, po jakie książki najczęściej sięgali klienci Virtualo.pl w marcu.

Czuła przewodniczkaCzuła przewodniczka Natalia de Barbaro

Ta książka po raz kolejny znalazła się na naszej liście najpopularniejszych książek miesiąca – tym razem wspinając się na sam szczyt. W „Czułej przewodniczce” Natalia de Barbaro prowadzi kobiety do poznania samych siebie. Jak pisze o tej książce Dorota Wellman: „Boimy się, że nie spełnimy oczekiwań innych. Szarpiemy się z życiem. Dość tego, Kobiety Kochane! Odpuśćmy! Świat się nie zawali, gwarantuję. Najwyższa pora na czas dobroci dla siebie”.

AfektAfekt Remigiusz Mróz

Drugie miejsce w marcowym zestawieniu zajmuje Remigiusz Mróz ze swoim najnowszym tomem cyklu o Joannie Chyłce. W nowej kancelarii prawnej Joannie Chyłce zostaje przydzielona sprawa będąca jej zawodowym koszmarem: ma bronić pedofila. Sytuację komplikuje fakt, że oskarżonym jest brat jednego z najważniejszych polityków w Polsce – kandydata na prezydenta, który przed wyborami przoduje w sondażach. Kto z Was nie mógł się już doczekać kolejnych spraw charakternej prawniczki?

Jak zrozumieć małe dzieckoJak zrozumieć małe dziecko Małgorzata Musiał, Olga Trybel, Ewa Krogulska

Po raz kolejny poradnik dla rodziców od wydawnictwa Natuli ląduje wśród najpopularniejszych książek miesiąca na Virtualo.pl. W styczniu „Jak zrozumieć małe dziecko” również pojawiło się na 3. miejscu, zaś w lutym oddało prym poradnikowi „Uwaga! Złość”. Skąd ta popularność wydawnictwa Natuli? Wydawane przez nie poradniki dla rodziców to nie „niezawodne instrukcje obsługi dziecka” czy zbiór metod, który podziała na każdego. Poradniki uczą rodziców rozpoznawać i odpowiednio reagować na potrzeby dziecka, zakładając, że każdy maluch jest inny.

Ludowa historia PolskiLudowa historia Polski  Adam Leszczyński

Ta książka od momentu wydania, czyli od listopada ubiegłego roku, nie schodzi z list bestsellerów. Do wciąż trwającej popularności książki swoją cegiełkę dołożył wydany w lutym audiobook. Od 1 lutego historię 90% Polaków — ubogich i niewykształconych, tych, którzy mieli ciężko pracować i słuchać narodowych elit — od początku Polski aż do czasów współczesnych miłośnikom audiobooków przedstawia Wojciech Chorąży.

PóźniejPóźniej Stephen King

Na jego nowe książki czekają miliony fanów na całym świecie. Nic więc dziwnego, że „Później”, najnowsza powieść niekwestionowanego króla horroru, trafiła do top 10 najpopularniejszych książek marca. Obdarzony niezwykłym darem Jamie wie, że o swoich zdolnościach nie powinien nikomu mówić. Bo czy znalazłby się jakikolwiek dorosły, który uwierzyłby, że chłopiec widzi zmarłych? Widzi ich, rozmawia z nimi i jest w stanie wyciągnąć z nich każdy sekret. Bo zmarli nie mogą go okłamać.

(Nie) dziennik(Nie)dziennik Jacek Poniedziałek

Kolejna nowość w naszym zestawieniu najpopularniejszych książek marca. Dzienniki jednego z najbardziej uznanych polskich aktorów filmowych i teatralnych - Jacka Poniedziałka. To historia walki z nałogiem, perwersyjnym głodem, nienasyconym ego i opresją rzeczywistości. Próba objęcia refleksją świata teatru, rodaków i powracających demonów narodowych.

Uwaga! ZłośćUwaga! Złość Ewa Tyralik-Kulpa

Kolejny poradnik wydawnictwa Natuli w zestawieniu top 10 najpopularniejszych książek marca. Lektura obowiązkowa, błyskotliwie merytoryczna i niezwykle wyzwalająca. Pokazuje, że nie da się żyć bez złości, a nawet nie warto do tego dążyć. Można ją natomiast zrozumieć. Złość – wybucha jak wulkan. Jej rezultaty mogą być bolesne, stanowić źródło wstydu i poczucia winy. Jednak strategie unikania i zaprzeczania jej szybko okazują się nieskuteczne, a nawet niszczące.

Szatan z siódmej klasySzatan z siódmej klasy Kornel Makuszyński

Lektury szkolne nie kojarzą się zbyt dobrze. Jednak „Szatan z siódmej klasy” skutecznie burzy mit o nudnych książkach nie do przebrnięcia. Młodzieżowa powieść autorstwa Kornela Makuszyńskiego to znakomita rozrywka. Głównym bohaterem jest Adam Cisowski, tytułowy szatan z siódmej klasy. Cisowski ma zdolności analitycznie, świetnie kojarzy fakty, myśli logicznie i ma smykałkę detektywistyczną. Odkrywa skrzętnie skrywaną metodę, wedle której profesor Gąsowski, wzywa uczniów do odpowiedzi. Nauczyciel, poznawszy się na talencie Adama, w wakacje prosi ucznia o pomoc w rozwiązaniu zagadki z czasów napoleońskich. Adam udaje się na wieś do rodziny Gąsowskich. Na miejscu przyjdzie mu zmierzyć się z bandą szukających skarbu złodziei.

KaputtKaputt Curzio Malaparte

Wśród najpopularniejszych książek marca znalazła się również pozycja z klasyki światowego reportażu. „Kaputt” to jedna z najważniejszych książek opisujących okrucieństwo II wojny światowej. Autor, w trakcie wojny korespondent wojenny dziennika „Corriere della Sera”, podróżuje po ogarniętych wojną Bałkanach, ziemiach okupowanej Polski, ZSRR, a później także Finlandii, z brutalną szczegółowością opisując swoje obserwacje.

Seriale. Do następnego odcinkaSeriale. Do następnego odcinka Katarzyna Czajka-Kominiarczuk

Katarzyna Czajka-Kominiarczuk to autorka popularnego bloga Zwierz Popkulturalny. W swojej książce przygląda się serialom, które stały się jednym z najważniejszych elementów współczesnej kultury. Kim jest showrunner i co to jest bottle episode? Czym różni się sitcom od proceduralu i serialu analogowego? Co robi się, gdy aktor grający główną rolę złamie nogę? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź w „Seriale. Do następnego odcinka”.

 

Top 10 marca na Virtualo.pl:

  • Bestsellery Virtualo.pl

Kategorie: