-
Blog
- Recenzje
- |
- Wywiady
- |
- Wokół książek
- |
- Porady
Nominacje do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. Sprawdź, kto w tym roku ma szansę na wygranie 100 tysięcy złotych.
Poznaliśmy nominacje do jednej z najstarszych i najbardziej prestiżowych nagród literackich w Polsce. Na konkurs wpłynęło ponad 400 zgłoszeń, spośród których jury wyłoniło 12 nominowanych tytułów. Jeśli więc cierpicie na ten sam syndrom co my, zwany: „Tak mało czasu, a tak wiele ebooków do przeczytania” i gubicie się w zalewie książkowych nowości, sprawdźcie, na które tytuły – zdaniem jurorów – warto zwrócić szczególną uwagę.
W skład jury wchodzą oczywiście uznani specjaliści zajmujący się literaturą, historią i kulturą. W tym roku o wyborze zwycięzcy będą decydować:
Janusz Drzewucki (krytyk literacki, poeta, dziennikarz i przewodniczący w tegorocznej edycji konkursu), Grażyna Borkowska (profesor nauk humanistycznych), Rafał Skąpski (prezes Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek), Karolina Głowacka (dziennikarka), Joanna Kulmowa (poetka), Krzysztof Masłoń (publicysta) i Anna Romaniuk (historyk literatury).
Niestety tylko 5 z nominowanych tytułów dostępnych jest w formie ebooka. Mamy cichą nadzieję, że z czasem pojawią się kolejne e-wydania.
Poznajcie tegorocznych nominowanych:
Proza:
Brygida Helbig, „Inna od siebie”, Wydawnictwo WAB, dostępny ebook w formacie epub i mobi
Stanisław Aleksander Nowak, „Galicyanie”, Wydawnictwo WAB, dostępny ebook w formacie epub i mobi
Aneta Prymaka-Oniszk, „Bieżeństwo 1915. Zapomniani uchodźcy”, Wydawnictwo Czarne, dostępny ebook w formacie epub i mobi
Poezja:
Jerzy Kronhold, „Skok w dal”, Wydawnictwo Literackie, dostępny ebook w formacie epub i mobi
Adrian Sinkowski, „Raptularz”, Biblioteka „Toposu”
Dariusz Suska „Ściszone nagle życie”, Wydawnictwo Znak
Literatura dziecięca – tekst i ilustracje:
Jolanta Nowaczyk oraz Daria Solak, „Ala ma kota. A Ali?", Wydawnictwo Dwie Siostry
Łukasz Olszacki oraz Jola Richter-Magnuszewska, „Bajka o tym, jak błędny rycerz nie uratował królewny, a smok przeszedł na wegetarianizm", Papilon
Marcin Szczygielski oraz Magda Wosik „Klątwa dziewiątych urodzin", Wydawnictwo Bajka
Edycja warszawska:
Łukasz Lubryczyński i Karolina W. Gańko „Dorożkarstwo warszawskie w XIX wieku”, Wydawnictwo Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego
Tomasz Mościcki „Warszawskie sezony teatralne 1944-1949”, Fundacja Historia i Kultura
Grzegorz Piątek „Sanator. Kariera Stefana Starzyńskiego”, Wydawnictwo: WAB, dostępny ebook w formacie epub i mobi
Zwycięzców poznamy już 27 kwietnia 2017 r. Ich nazwiska zostaną ogłoszone podczas uroczystej gali w Teatrze Studio. O nagrody warto powalczyć - zdobywcy wyróżnień w poszczególnych kategoriach otrzymają po 20 tysięcy złotych, a zdobywcy specjalnego tytułu Warszawskiego Twórcy zostanie przyznana nagroda w postaci 100 tysięcy złotych.
Źródło: kulturalna.warszawa.pl
Zainteresował Cię ten tekst? Chcesz podyskutować z innymi czytelnikami? Zaloguj się na swoje konto na Facebooku, komentuj i czytaj komentarze innych!