Facebook - konwersja
Top 5 książek dla 3-latków. Te historie pokocha każdy maluch
Blog - baner - Top 5 książek dla 3-latków. Te historie pokocha każdy maluch

Czytanie książek małym dzieciom przynosi wiele korzyści, a wdrożenie codziennego czytania od najmłodszych lat to jedna z najlepszych rzeczy, jaką może zrobić rodzic. Oczywiście nie każda książka przypadnie do gustu 3-latkowi, dziecko ma mnóstwo swoich ulubionych historii, które czytałoby bez końca. Warto jednak sięgać po kolejne pozycje i nowe opowieści. Zobaczcie top 5 książek dla 3-latków, które pokocha każdy maluch.

Opowieść małego skrzata

Pierwsza pozycja w naszym top 5 książek i nowości dla 3-latków to publikacja Neli Nielsen Opowieść małego skrzata. Autorka zabiera małych słuchaczy w podróż do świata empatii. Słuchając tej opowieści, dziecko poznaje, na ile ważne jest pomaganie innym, i uczy się wrażliwości w stosunku do ludzi i zwierząt. To także lekcja o tym, że strata bliskiego przyjaciela niesie ze sobą cierpienie - jednak można sobie z tymi emocjami poradzić. 

Podróż Babara

Jean de Brunhoff to XX-wieczny francuski ilustrator i autor literatury dziecięcej. Podróż Babara to nowość w katalogu Virtualo, która zalicza się jednocześnie do klasyki. Główny bohater – słoń Babar – stał się ikoną literatury dziecięcej. Historię niezwykłego słonia wymyśliła dla własnych dzieci żona Jeana, Cécile de Brunhoff. Przygody słonia, który zawędrował z dżungli do miasta przypominającego Paryż, maluchom tak się spodobały, że Jean de Brunhoff, ilustrator, wydał ją w postaci książki. Podróż Babara opowiada o emocjonującej i niezwykłej podróży poślubnej króla słoni Babara i słonicy Celestyn. To dziecięce arcydzieło uwielbiane przez pokolenia.

Kocie opowiastki. Gucio i cała reszta

Kocie opowiastki. Gucio i cała reszta autorstwa Magdaleny Szczepańskiej to historie kociej rodziny. Pisarka przedstawia je z perspektywy Gucia, który razem ze swoją siostrą Pelą oraz mamą zamieszkuje u Pana Tomka i Pani Magdy. Psoty książkowych zwierzaków potrafią rozbawić nie tylko najmłodszych słuchaczy, ale również dorosłych czytelników. To urocza historia, która będzie idealną pozycją również dla starszych dzieci – 4- czy 6-latków.

Piotruś królik

Piotruś królik to kolejny klasyk, który jest dostępny w naszym katalogu w formie e-booka (EPUB, MOBI). Książka autorstwa brytyjskiej pisarki Beatrix Potter wchodzi w skład Biblioteki Arcydzieł do czytania dzieciom przed snem, co już samo w sobie jest dla rodziców i opiekunów doskonałą rekomendacją. To historia z naszego top 5, najbardziej emocjonująca i trzymająca w napięciu. Opisuje intrygujące przygody Piotrusia królika, który, wbrew ostrzeżeniom swojej mamy, zakrada się do owianego tajemnicą ogrodu pana Mc Gregora.

Wyniosła i przyjaciele

Ostatnia pozycja w naszym zestawieniu książek i nowości dla 3-latków to Wyniosła i przyjaciele Danuty Marć, dostępna tak jak pozostałe pozycje w formie e-booka. Dzięki elektronicznemu formatowi po książkę dla dziecka można sięgnąć w każdej chwili, uruchamiając ją na swoim telefonie lub czytniku (w formacie EPUB lub MOBI). Jest to kolejna opowieść ze świata zwierząt, jednak tym razem głównymi bohaterami są: zarozumiała mucha Wyniosła, pająk skakun Bajdorek, trzmiel Bombus, pasikonik Oktawa i mnóstwo innych latających i pełzających istot. Dzięki tej książce dzieci mogą spojrzeć na świat oczami różnych owadów i dowiedzieć się, jak wygląda on z ich perspektywy i jakie czekają na nie niebezpieczeństwa. Tę książkę można przeczytać 3-latkom, ale okaże się ona też świetnym wyborem dla starszych dzieci w wieku 5–12 lat.

 

Szukając książek dla małych dzieci, warto postawić na lektury, które, poza piękną i porywającą historią, niosą też ze sobą wartość i dawkę wiedzy. W opowieściach o zwierzętach autorzy nierzadko przemycają ciekawostki ze świata konkretnych gatunków i uwrażliwiają maluchy na losy innych stworzeń. Z kolei w pozycjach z ludzkimi bohaterami postacie stają się dla maluchów wzorem i pomagają sobie radzić z rozmaitymi emocjami: żalem po stracie przyjaciół i najbliższych, lękiem czy miłością.

 

Zdjęcie otwierające: People photo created by user18526052 - www.freepik.com

Kategorie: