Facebook - konwersja

5 e-booków dla dzieci o świętach Bożego Narodzenia

Blog - baner - 5 e-booków dla dzieci o świętach Bożego Narodzenia

Na początku grudnia świąteczny klimat zaczyna udzielać się niemal wszystkim. Powoli przystrajamy domy, w radiu puszczane są świąteczne utwory, a w telewizji lecą bożonarodzeniowe filmy i bajki. Na gwiazdkę z niecierpliwością czekają dzieci, licząc na górę prezentów. Warto jednak pokazywać im, że święta to coś więcej niż podarunki. Doskonałym sposobem na ukazanie gwiazdki z innej perspektywy jest podarowanie lub czytanie maluchowi e-booka o świętach Bożego Narodzenia. Oto 5 ciekawych propozycji, które poruszają i zachwycają.

Opowieść wigilijna – Charles Dickens

Opowieść wigilijnaKlasyka, czyli Charles Dickens i Opowieść wigilijna. Historia głównego bohatera – Ebenezera Scrooge’a – to interesująca i pouczająca propozycja nie tylko dla młodych czytelników, ale również dla dorosłych. Skąpy i chciwy właściciel kantoru jest ponadczasowym uosobieniem konsumpcjonizmu i materializmu. Świat od zawsze podzielony jest na biednych i bogatych.

Niestety, nawet w święta osoby zamożne nie litują się nad uboższymi. Wszyscy są zabiegani. Szukają najlepszej ryby na wigilijny stół i głowią się nad zakupem idealnych prezentów. Opowieść wigilijna przypomina o tym, by się na chwilę zatrzymać. Skłania do refleksji. Uświadamia, co jest ważne w świętach. To czas, który jest doskonałym bodźcem do dokonywania zmian. Zmian, które uczynią nas lepszymi ludźmi. Nie na chwilę, lecz na zawsze.

Mopsik, który chciał zostać reniferem – Bella Swift

Mopsik, który chciał zostać reniferemPrzygody psa mopsa o imieniu Peggy to popularna seria książek dla dzieci autorstwa brytyjskiej pisarki Belli Swift. Mopsik, który chciał zostać reniferem to trzecia część cyklu, w której zwierzak spędza święta w nowym domu – u rodziny Jacksonów. Jego właściciele są wyraźnie przybici i nie czują bożonarodzeniowego nastroju. Codzienne problemy i dylematy przygasiły w nich radość.

Mopsik postanawia uszczęśliwić swoich właścicieli. Chce wyruszyć na biegun, by poprosić Świętego Mikołaja o pomoc. Czy staruszek będzie w stanie zmienić psa w renifera? E-book Belli Swift to nie tylko opowieść o kolejnych niesamowitych przygodach Peggy. To poruszająca historia o miłości oraz przyjaźni.

Basia i Boże Narodzenie – Zofia Stanecka

Basia i Boże NarodzenieZofia Stanecka to polska pisarka dziecięca, która zasłynęła na rynku wydawniczym wieloczęściową serią Basia z ilustracjami Marianny Oklejak. Autorka w każdym tomie przedstawia perypetie kilkuletniej dziewczynki o imieniu Basia. W jednej z części – Basia i Boże Narodzenie – Stanecka opowiada o rodzinnych przygotowaniach do świąt w domu głównej bohaterki. W tym roku wszystko będzie wyglądało inaczej.

Mózg świątecznej operacji – mama Basi – złamie rękę. Obowiązki muszą zostać rozdzielone wśród członków całej rodziny. Przed nimi nie lada wyzwanie – sprzątanie, dekorowanie, kupowanie, gotowanie. Ten e-book dla dzieci o świętach to doskonała okazja dla małych czytelników, by poznać bożonarodzeniowe tradycje i zwyczaje.

Banda z Burej. Tajemnica fałszywego Mikołaja – Magdalena Witkiewicz

Tajemnica fałszywego MikołajaWiększość dzieci przestaje wierzyć w Świętego Mikołaja około 8. roku życia. Niemniej w ich głowach wciąż rodzą się wątpliwości. Czy to możliwe, że ten przemiły starszy pan w czerwonym stroju, z siwą brodą, to jedno wielkie kłamstwo? Dlaczego Świętych Mikołajów jest kilku? Skąd w ogóle wzięła się ta tradycja? Czy prawdziwy Mikołaj kiedykolwiek istniał?

Na te pytania – i wiele innych – odpowiedź próbują znaleźć Wiktor, Julka, Jurek i Tymon. To przyjaciele z serii książek dla dzieci Banda z Burej autorstwa Magdaleny Witkiewicz. W drugiej części – Tajemnica fałszywego Mikołaja – bohaterowie zmierzą się z zagadką dotyczącą istnienia św. Mikołaja. Poszlaki zaprowadzą ich do lokalnej biblioteki. Niemniej to nie jedyny problem małych detektywów. W tej książce przeżyją znacznie więcej przygód.

Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Idą święta – Agnieszka Mielech

Idą ŚwiętaAgnieszka Mielech jest polską pisarką książek dla dzieci, a jej najbardziej znane publikacje to książki z bestsellerowego cyklu Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. W tej serii opowiastek tytułowa bohaterka oraz jej zwariowane przyjaciółki założyły klub, którego motto brzmi – Nigdy więcej nudy! Dzieci mają w głowach mnóstwo cudacznych pomysłów, których nie wahają się realizować.

W 9. części cyklu Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Idą święta bohaterki ogłaszają misję „Święta na luzie”. Nie będzie wielkich zakupów i pracochłonnych porządków. Dania, dekoracje i prezenty będą robione wyłącznie własnoręcznie. Dzieci wymyślają ciekawe sposoby na wykonanie bożonarodzeniowych ozdób i podarunków w stylu DIY. To nie łatwe zadania, ale Emi i jej przyjaciółki z pewnością sobie z nimi poradzą. Ten e-book o świętach dla dzieci nie pozwoli się nudzić żadnemu młodemu czytelnikowi oraz słuchaczowi.

 

Zmobilizowanie najmłodszych do samodzielnego czytania to często nie lada wyzwanie. Polecamy nasz artykuł Jak zachęcić dzieci do czytania? Poznaj nasze wskazówki!

Kategorie: