Aktualności
 • 2018-01-09

  Tegoroczna gala Paszportów Polityki 2017 odbędzie się 9 stycznia. Po raz 25. artystom zostaną przyznane nagrody w kategoriach: film, teatr, literatura, muzyka popularna, muzyka poważna, sztuki wizualne oraz – od 2016 roku – kultura cyfrowa.

 • 2018-01-05

  Deszczowy, jesienny dzień. Osnutą listopadową aurą mapę miasta rozświetla jeden punkt – kawiarnia „Jak zawsze”. W pośpiechu kierujemy swe kroki na Bracką 20. Szaroniebieskie sklepienie nad naszymi głowami zdaje się zapowiadać deszcz. „Co za pech, parasol został w biurze” – myślimy – „Na szczęście to rzut beretem od Domów Centrum”. Przyspieszamy, mając nadzieję, że tym razem nie będzie jak zawsze: krople, spadające z nieba niczym pociski, nie zmoczą nas jak zawsze, kawiarniany tłum nie zatarasuje nam wejścia jak zawsze, brak wolnego stolika nie zniechęci nas jak zawsze, opryskliwy kelner nie wzburzy nas jak zawsze, a zimna kawa nie zniechęci nas do odwiedzania stołecznych kawiarni – jak zawsze.

 • 2018-01-04

  14 stycznia po raz 26. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Wolontariusze w całej Polsce i w różnych miejscach świata będą zbierać pieniądze na wyrównanie szans w leczeniu noworodków. Oprócz tradycyjnego wrzucenia pieniążka do puszki akcję można wesprzeć na wiele innych sposobów, np. poprzez licytacje.

 • 2017-12-12

  Najlepszy prezent na świecie? Książka! Co do tego chyba nikt z zaglądających tu nie ma wątpliwości 😊 Jeśli jeszcze nie macie pomysłów na prezent dla swoich bliskich, znajdziecie u nas garść inspiracji 😊 Podpowiemy Wam, które bestsellery i nowości warto sprezentować. Dowiecie się również, jak kupić w Virtualo ebooka lub audiobooka na prezent. Nie musicie się martwić, że przesyłka może nie dotrzeć przed świętami – prezent w niedługim czasie będzie u Was 😊

 • 2017-11-29

  Ciasta z wróżbą, autografy, przekąski i slajdy z podróży. 30 listopada w warszawskiej klubokawiarni Jaś i Małgosia odbędzie się imieninowe spotkanie z Andrzejem Pilipiukiem. Wszystko utrzymane w skandynawskim klimacie.

 • 2017-11-28

  Uwiódł świat rolą Forresta Gumpa. Zagrał w Filadelfii, Zielonej mili, Szeregowcu Ryanie i w Sullym. Wcielił się w postać profesora Roberta Langdona, głównego bohatera powieści Dana Browna. Ma na swoim koncie dwa Oscary i cztery Złote Globy. Jest fanem popularnych Maluchów – polskich Fiatów 126 P. Tom Hanks napisał swoją pierwszą książkę.