Aktualności
 • 2018-01-31

  Wiosny póki co na horyzoncie nie widać. Na wszystkich nałogowych czytelników czeka za to wiele gorących premier! A wśród nich takie nazwiska, jak: B.A. Paris, James Rollins, Lauren Weisberger czy Olga Rudnicka. Z premierowych powieści dowiecie się, dlaczego diabeł nie ubiera się już u Prady, czemu Donald Trump wygrał wybory, a także na co uważać podczas kupowania nieruchomości. Zobaczcie sami!

 • 2018-01-30

  Dokonują niemożliwego, wspinając się na wierzchołek świata. Pokonują ludzkie ograniczenia i własne słabości. Nie brak im jednak egoizmu i przerośniętych ambicji. By osiągnąć cel są gotowi poświęcić wszystko – nawet życie. Stają oko w oko z naturą i wychodzą naprzeciw śmierci. O himalaistach powstało w ostatnim czasie wiele książek. Oto kilka z nich, po które warto sięgnąć.

 • 2018-01-30

  Najbardziej poczytny polski pisarz ostatnich lat, wielbiciel gór i biegania, młody prawnik. Najlepiej czuje się w stylistyce kryminalnej, ale nie stroni od innych gatunków. Jego książki pokochała Tess Gerritsen. On sam czyta zaś bez opamiętania, co przekłada się na jego pisarskie wybory. Remigiusz Mróz powraca z nową powieścią!

 • 2018-01-22

  Dziennikarz, pisarz kryminałów młodszego pokolenia, laureat Nagrody Wielkiego Kalibru. Do księgarń trafiła właśnie nowa powieść Wojciecha Chmielarza. To kolejna część cyklu o komisarzu Mortce, który tym razem będzie musiał zmierzyć się z mafijnymi porachunkami, podwójnym morderstwem i poważnymi oskarżeniami pod adresem jego kolegi po fachu.

 • 2018-01-09

  Tegoroczna gala Paszportów Polityki 2017 odbędzie się 9 stycznia. Po raz 25. artystom zostaną przyznane nagrody w kategoriach: film, teatr, literatura, muzyka popularna, muzyka poważna, sztuki wizualne oraz – od 2016 roku – kultura cyfrowa.

 • 2018-01-05

  Deszczowy, jesienny dzień. Osnutą listopadową aurą mapę miasta rozświetla jeden punkt – kawiarnia „Jak zawsze”. W pośpiechu kierujemy swe kroki na Bracką 20. Szaroniebieskie sklepienie nad naszymi głowami zdaje się zapowiadać deszcz. „Co za pech, parasol został w biurze” – myślimy – „Na szczęście to rzut beretem od Domów Centrum”. Przyspieszamy, mając nadzieję, że tym razem nie będzie jak zawsze: krople, spadające z nieba niczym pociski, nie zmoczą nas jak zawsze, kawiarniany tłum nie zatarasuje nam wejścia jak zawsze, brak wolnego stolika nie zniechęci nas jak zawsze, opryskliwy kelner nie wzburzy nas jak zawsze, a zimna kawa nie zniechęci nas do odwiedzania stołecznych kawiarni – jak zawsze.