Październikowe nowości

Choć jesień przywitała nas wyjątkowo ozięble, pod względem książkowych premier zapowiada się gorąco. Atmosferę dodatkowo podgrzewają zbliżające się Targi Książki w Krakowie. Zapaleni czytelnicy zdecydowanie nie będą mogli narzekać na październik! Szykują się bowiem premiery od bestsellerowych autorów: Harlana Cobena, Aleksandry Marininy, Olgi Rudnickiej, Nicholasa Sparksa, Paulo Coelho czy Katarzyny Bereniki Miszczuk. Zobaczcie sami!

Nie odpuszczaj Harlan Coben

"Harlan Coben to mistrz wciągających historii i dynamicznych zwrotów akcji, które kuszą czytelnika już od pierwszej strony. I szokują na ostatniej".
Dan Brown

Czy można wyobrazić sobie lepszą rekomendację ebooka Nie odpuszczaj Harlana Cobena? Jeśli jednak jest ona dla Was niewystarczająca, przeczytajcie klika słów o książce.

Małe miasteczko. Detektyw Napoleon „Nap” Dumas ma na swoim koncie tragiczne doświadczenia. Przed laty stracił brata oraz miłość swojego życia. Leo i jego dziewczynę Dianę znaleziono martwych na torach kolejowych, a ukochana Maura zniknęła bez śladu. Teraz śledczy odnajdują odciski palców Maury w samochodzie należącym do podejrzanego o morderstwo. Nap rozpoczyna własne poszukiwania. Zamiast odpowiedzi na dręczące do pytania natrafia na kolejne niewiadome. Uświadamia sobie, jak mało wiedział o swoim bracie i o ukochanej Maurze…

Niebezpieczna sekwencja Aleksandra Marinina

Autorka, która przez lata pracowała w milicji, aż wreszcie postanowiła zacząć pisać. I stało się. Dziś ma na swoim koncie kilkadziesiąt powieści kryminalnych i zwą ją carycą rosyjskiego kryminału! A fani jej powieści z niecierpliwością czekają na ciąg dalszy losów major Nastii Kamieńskiej.

Akcja ebooka Niebezpieczna sekwencja Aleksandry Marininy ma miejsce w środowisku zawodowych łyżwiarzy figurowych. W niewyjaśnionych okolicznościach ginie legendarny trener Michaił Bołtienkow, pod którego okiem szkolili się przyszli mistrzowie. Jego ciało zostaje znalezione nieopodal domu jego kolegi, Walerija Łamzina. Świadkowie zeznają, że trenerzy byli skonfliktowani. Choć sprawa wydaje się oczywista, major Nastia Kamieńska i jej zespół mają wątpliwości. Odkrywają, że w pozornie spokojnym środowisku łyżwiarzy panuje cynizm i bezduszność…

Z każdym oddechem Nicholas Sparks

„Jeśli chodzi o opowieści o miłości, Nicholas Sparks jest ich niekwestionowanym królem”. Wszyscy fani wciągających, wzruszających historii będą zachwyceni. Pisarz, który rok temu odwiedził Polskę, powraca z nową powieścią. Zachęcamy do przeczytania wywiadu z Nicholasem Sparksem, a tym czasem kilka słów o nowej książce.

36-letnia Hope od 6 lat jest w stałym związku, ale póki co nie mają ze swoim chłopakiem ślubu w planach. Nieoczekiwanie u ojca Hope zdiagnozowano ciężką chorobę. By nabrać dystansu do problemów, kobieta postanawia wyjechać na tydzień do domku letniego w Sunset Beach. Hope ma nadzieję, że uda jej się podjąć decyzje dotyczące przyszłości.

Tymczasem w Sunset Beach pojawia się urodzony w Zimbabwe przewodnik Safari, Tru. Chce poznać swojego ojca i dowiedzieć się więcej o przeszłości swojej matki. Ścieżki Tru i Hope się przecinają. Gdy wybucha między nimi potężne uczucie, Tru i Hope stają przed trudnym wyborem…

Byle do przodu Olga Rudnicka

Młoda polska pisarka, z zawodu pedagog specjalny. Debiutowała w wieku 20 lat. Do tej pory ma na swoim koncie już kilkanaście powieści. Jej książki można by określić jako komedie kryminalne. Choć Rudnicka odniosła sukces literacki, nie zrezygnowała ze swojej pracy na rzecz pisarstwa – pracuje w ośrodku pomocy jako asystent osób niepełnosprawnych. W wolnym czasie jeździ konno i… pisze kolejne książki! Dla swoich czytelników Olga Rudnicka przygotowała jesienny umilacz – nową powieść.

Maria, główna bohaterka ebooka Byle do przodu, marzy o tym, by mieć własną restaurację. Choć nie ma pojęcia ani o gotowaniu, ani o zarządzaniu, nie rezygnuje z planów. Maria chce otworzyć knajpę do spółki z bratem Piotrem. Niespodziewanie ojciec oferuje rodzeństwu pomoc finansową. Maria i Piotr są pewni, że propozycja ma drugie dno. Postanawiają za wszelką cenę dowiedzieć się, co knuje ich ojciec. Szpiegują, szantażują, przekupują – są gotowi na wszystko, by poznać prawdę.

Nasza wojna. Tom II Włodzimierz Borodziej, Maciej Górny

Październik przyniesie również coś dobrego miłośnikom literatury historycznej. Długo wyczekiwana kontynuacja monografii I wojny światowej trafi do księgarń 3 października. Ebooki Nasza wojna przybliżą czytelnikom przebieg Wielkiej Wojny, która otworzyła Polakom drogę do odzyskania niepodległości. W drugim tomie autorzy poruszyli m.in. kwestię zmian, jakie nastąpiły w taktyce prowadzenia działań zbrojnych, temat strajków, praw kobiet, zmian kulturowych i politycznych. Opowiedzieli także o dążeniach krajów Europy Środkowo-Wschodniej i Bałkanów do niepodległości. Książka jest napisana przystępnie i rzetelnie.

 

To oczywiście tylko kilka tytułów z lawiny październikowych nowości. Na virtualo.pl na pewno znajdziecie coś dla siebie. To jak, jesienne wieczory macie już zabookowane? 😉

 

Źródła: materiały wydawców