Facebook - konwersja

Autor "Ciemnych sił" poleca do czytania...

Blog - baner - Autor "Ciemnych sił" poleca do czytania...

Z okazji wznowienia debiutanckiej powieści "Ciemne siły" poprosiliśmy Jacka Piekiełkę o wytypowanie 10 thrillerów, po które warto sięgnąć. Zobaczcie, jakie książki poleca autor.

Ciemne siły9 lutego na księgarskie półki trafia wznowienie debiutu Jacka Piekiełki, powieść Ciemne siły łącząca w sobie horror, kryminał i przygodę.

Mała wieś w odległej Rosji. Grupa archeologów z Polski prowadzi wykopaliska. Na wzgórzu nieopodal lasu dokonują odkrycia, które wywróci do góry nogami nie tylko współczesną naukę, ale również historię. Jeśli tylko sami uwierzą w coś, co wydaje się być jak wygrana na loterii. Coś co przyniesie im sławę lub zabierze ich dusze na zawsze do piekieł.

W tym samym czasie w Warszawie, komisarz Starski prowadzi nietypowe śledztwo. Okazuje się, że ktoś brutalnie okalecza kobiety, celowo je oszpecając. Kto i dlaczego to robi? Czy ta sprawa łączy się z wydarzeniami z Rosji?

Jakie inne thrillery i horrory poleca autor Ciemnych sił. Oto lista dziesięciu najciekawszych jego zdaniem powieści. Po które z nich sięgniecie?

Przemysław Piotrowski Krew z krwi

Krew z krwiPrzemysława Piotrowskiego czytelnicy znają dzięki fenomenalnej trylogii o komisarzu Igorze Brudnym. Krew z krwi to powieść, w której Piotrowski w poruszający sposób pisze o ojcowskiej miłości, która nie ma granic.

Daniel Adamski to pisarz kryminałów i samotny ojciec wychowujący śmiertelnie chorego Leosia. Pewnego ranka do jego drzwi puka policja - ktoś zabił drugiego człowieka dokładnie tak, jak Daniel opisał to w swojej powieści. Kiedy los uśmiecha się do nich w najbardziej szkaradny sposób, zsyłając mordercę psychopatę, Adamski postanawia zrobić wszystko, by uratować syna. Tego dnia rozpoczyna się przewrotna gra między policją, pisarzem i jego najbardziej zabójczym fanem…

Mieczysław Gorzka Martwy sad

Martwy sad„Widziałem, jak diabeł chodzi tam na palcach” - takie dziwne słowa słyszy z ust ściganego zabójcy komisarz Marcin Zakrzewski. Co dziwniejsze te same słowa wypowiedział przed trzydziestu laty jego zaginiony w tajemniczych okolicznościach brat bliźniak. Zakrzewski postanawia odgrzebać przeszłość. Szybko odkrywa, że spokojna podwrocławska wieś, z której pochodzi, od wojny jest milczącym świadkiem zaginięć także innych dzieci. Te tragiczne zdarzenia łączą się z kolei z morderstwami popełnionymi obecnie. Czy to możliwe, żeby ten sam sprawca działał nieprzerwanie od siedemdziesięciu lat?

Dajcie się przerazić Mieczysławowi Gorzce i jego powieści Martwy sad.

Wojciech Chmielarz Wyrwa

WyrwaŻona Macieja Tomskiego ginie w wypadku samochodowym. Po otrząśnięciu się z pierwszego szoku mężczyzna zaczyna dociekać przyczyn wypadku. Dlaczego do wypadku doszło pod Mrągowem, skoro Janina powiedziała mężowi, że jedzie na delegację pod Kraków. Pomyliła się? Okłamała go? Gdy na jej pogrzebie pojawia się tajemniczy mężczyzna, Maciej zaczyna rozumieć, że Janina miała wiele sekretów. Znacznie więcej, niż można się spodziewać po kimś tak zagonionym i zapracowanym. 

Maciej postanawia wybrać się na Mazury, by odkryć kolejne kawałki układanki. Okazuje się, że Maciej w ogóle nie znał kobiety, która przez ostatnie 12 lat była jego żoną.

Guillaume Musso Sekretne życie pisarzy

Sekretne życie pisarzyOd 1999 roku, kiedy to sławny autor Nathan Fawles ogłosił koniec pisarskiej kariery, nie udzielił żadnego wywiadu. Jednak jego książki wciąż zachwycają rzesze czytelników. Dlatego też Mathilde Monney, młoda szwajcarska dziennikarka, zjawia się w Beaumont, na dzikiej wyspie na Morzu Śródziemnym, na której zaszył się pisarz. Jest zdeterminowana, by poznać sekrety pisarza. Tego samego dnia na plaży zostaje znalezione ciało martwej kobiety, a władze otaczają wyspę kordonem.

Tak zaczyna się niebezpieczne starcie twarzą twarz pomiędzy Mathilde i Nathanem, w którym namiętność mierzy się ze strachem, a zawoalowana prawda z wyrachowanym kłamstwem…

Harlan Coben W głębi lasu

W głębi lasuW głębi lasu dwójka zakochanych przypadkowo stała się świadkami krwawego morderstwa, które popełniono na czworgu nastolatków. Jednakże policja znajduje tylko dwa ciała. Co się stało z pozostałą dwójką? Czy świadkowie pomylili się? Czy dwoje nastolatków jednak przeżyło?

Jedną z zaginionych osób jest Camille, siostra prokuratora Paula Copelanda, który po dwudziestu latach od tragedii wciąż nie może się z nią pogodzić. Zwłaszcza że to on, wtedy w lesie, był jednym z nastolatków, którzy słyszeli przerażone krzyki dobiegające zza drzew. I kiedy w Nowym Jorku w zastrzelonym mężczyźnie rozpoznaje drugą z zaginionych ofiar, zadaje sobie pytanie: Czy Camille żyje?

Stefan Darda Dom na Wyrębach

Dom na WyrębachRzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady... lub gdziekolwiek, byle dalej od miejskiego zgiełku. Mieć swoją drewnianą chatkę na wsi, ze starą opalaną drewnem kuchnią. Dookoła nic tylko cisza i spokój. Jednak uważajcie, o czym marzycie...

Nieznana siła przestawia rzeczy w zamkniętym domu. Mieszkający obok sąsiad okazuje się człowiekiem "któremu nie udowodniono". Wokół naiwnego mieszczucha zaczyna zaciskać się pętla... Wartka, trzymająca w napięciu akcja i lekkie pióro Autora sprawiają, że książkę trudno odłożyć przed poznaniem jej zakończenia.

Bernard Minier Krąg

KrągWystarczył jeden telefon i jeden enigmatyczny e-mail, aby komendant Martin Servaz został wciągnięty w wir mrocznego śledztwa, w którym musi stawić czoło demonom przeszłości i poczuć ból dawno zabliźnionych ran. W Marsac zostaje zamordowana jedna z wykładowczyń; kilka dni później ginie hodowca psów, rozszarpany przez własne zwierzęta. Co łączy te dwa zdarzenia? Kto i dlaczego rozpętał w tym cichym uniwersyteckim miasteczku szaleństwo śmierci? Czyżby to było dzieło zbiegłego przed dwoma laty seryjnego mordercy? 

Jeffery Deaver Kolekcjoner kości

Kolekcjoner kościW Nowym Jorku giną bezdomni. Policja działa dość opieszale, dopóki ofiarami szalonego mordercy nie stają się tzw. praworządni obywatele. Jednakże morderca pozostaje nieuchwytny, a jedyną osobą, która ma szansę go złapać jest sparaliżowany kryminalistyk Lincoln Rhyme. Rhyme wraz z detektyw Amelią Sachs podejmują śledztwo. Zabójca prowadzi z nimi swoistą grę, podrzucając informacje, które mają wskazać miejsce ukrycia następnej ofiary. Rozpoczyna się wyścig z czasem, a jego stawką jest ludzkie życie.

Jack Ketchum Dziewczyna z sąsiedztwa

Dziewczyna z sąsiedztwaLato 1958 roku, przedmieścia małego miasteczka. Piękna młodziutka Meg, po nagłej śmierci swoich rodziców, trafia wraz z siostrą pod opiekę ich ciotki, Ruth. Kuzynostwo i otoczenie rychło włączają Meg do Gry - swoistej zabawy, w której uczestnicy nie stronią jednak od przemocy i wzajemnych upokorzeń. Niestabilna emocjonalnie Ruth zaczyna manipulować zachowaniami dzieci i zezwalać im na coraz śmielsze praktyki. Hamulce moralne puszczają. Wydarzenia zaczynają eskalować dramatycznie.

Ta oparta na faktach historia wstrząsnęła Ameryką!

Terry Hayes Pielgrzym

PielgrzymOstatnią na liście thrillerów polecanych przez Jacka Piekiełkę jest Pielgrzym - powieść okrzyknięta przez "Sunday Mirror" najlepszych thrillerem ostatnich lat. 

„Pielgrzym” to kryptonim człowieka, który oficjalnie nie istnieje. Dawniej dowodził tajnym wydziałem wewnętrznym amerykańskiego wywiadu. Swe zawodowe doświadczenie zawarł w książce. Nie przewidział jednak, że posłuży ona jako podręcznik mordercy…

Kategorie: