Facebook - konwersja

6 audiobooków na poprawę humoru polecanych przez Virtualo

Blog - baner - 6 audiobooków na poprawę humoru polecanych przez Virtualo

Książki poprawiają nastrój - to fakt, któremu nie da się zaprzeczyć. Niektórzy autorzy lepszy humor swoich czytelników biorą sobie mocno do serca. Piszą powieści, które nie tylko potrafią rozproszyć ciemne chmury znad naszych głów, ale wywołują ból brzucha ze śmiechu. Oto zestawienie audiobooków polskich autorów, które na pewno wywołają uśmiech na Waszych twarzach.

Pastrami – Malcolm XD

Pasty to publikacje, które pojawiły się w przestrzeni literackiej stosunkowo niedawno. Wywodzą się z Internetu i traktowane są jako rodzaj tekstowego mema. Tworzone są stricte w celach humorystycznych. Jednym z najpopularniejszych polskich autorów past jest Malcolm XD. Zaczynał od pisania krótkich, zabawnych opowiadań na Facebooku i Wykopie. Z czasem zgromadził pokaźną liczbę fanów swojej twórczości. Jedna z jego past - o ojcu fanatyku wędkarstwa - doczekała się nawet filmowej ekranizacji.

Utwory Malcolma XD docierały do coraz większej grupy odbiorców. W 2019 roku autor zadebiutował na rynku wydawniczym pierwszą publikacją analogową. Kilka miesięcy później wydał kolejną książkę pt. Pastrami. Stanowi ona zbiór najlepszych past Malcolma XD, które pisał na przestrzeni lat. W publikacji znajdują się kultowa pasta o ojcu fanatyku wędkarstwa, a także zabawne opowiadania o Wojskach Obrony Terytorialnej czy o Paulinie i psie oraz familii Zawiślaków. Utwory Malcolma doskonale sprawdzą się, kiedy macie gorszy nastrój.

Kółko się pani urwało – Jacek Galiński

Owdowiała, zrzędząca, nieustępliwa i nieprzebierająca w słowach oraz czynach. Taka właśnie jest Zofia Wilkońska. Postać jest kreacją Jacka Galińskiego. To główna bohaterka znakomitego cyklu komedii kryminalnej o Zofii Wilkońskiej. Pierwsza część czterotomowej serii nosi tytuł Kółko się pani urwało.

Zofia to postrach klubów seniora. Pewnego dnia staruszka zostaje okradziona, a na domiar złego sprofanowana zostaje pamiątka po jej mężu. W ten sposób sprawcy sprowadzili na siebie prawdziwy koszmar. Wilkońska nie odpuści, póki nie złapie winnych. Zdecydowanie jej szanse na ich schwytanie są większe niż lokalnej policji, która mogłaby się uczyć od seniorki, jak prowadzić śledztwo.

Dożywocie – Marta Kisiel

Marta Kisiel to jedno z najgorętszych polskich nazwisk literackich w kategorii zabawne książki. Autorka tworzy znakomite komedie. Cieszą się one dużym zainteresowaniem czytelników oraz dobrymi opiniami literackiego środowiska. Więcej o pisarce można dowiedzieć się z artykułu Marta Kisiel – ałtorka w sam raz na jesienną słotę.

Kisiel od 2010 roku tworzy ciekawy cykl Dożywocie. Głównym bohaterem opowiadań jest Konrad Romańczuk, który dziedziczy stary i nie do końca niezamieszkały dom. Mężczyzna przewiduje, że to doskonała okazja, by się ustatkować. Okazuje się jednak, że gotycką willę zamieszkują intrygujący bohaterowie nie z tego świata. W związku z tym Romańczuka czeka wiele przezabawnych przygód. Czytelnicy z kolei mogą przygotować się na nietypowe doświadczenie literackie.

Statystycznie rzecz biorąc, czyli ile trzeba zjeść czekolady, żeby dostać Nobla? – Janina Bąk

Znakomitą rekomendacją dla książki Janiny Bąk będą jej wystąpienia na różnych konferencjach naukowych. Dostępne są one w sieci, a widzom przez cały występ polskiej statystyczki nie schodzi z twarzy uśmiech. Co więcej, wielu prelekcjom towarzyszą salwy śmiechu. Podobnie jest w przypadku popularnonaukowej książki autorstwa Janiny Bąk – Statystycznie rzecz biorąc, czyli ile trzeba zjeść czekolady, żeby dostać Nobla?

To książka popularnonaukowa, która łączy w sobie podstawową wiedzę statystyczną i olbrzymią dawkę humoru. Udowadnia, że najłatwiej uczyć się przez zabawę - i nie dotyczy to wyłącznie przedszkolaków. Dlaczego w dorołym życiu nauka czegokolwiek nie może być dobrą zabawą? Jeżeli oczekujesz pozycji merytorycznej, jednocześnie poprawiającej humor, audiobook Statystycznie rzecz biorąc… to doskonała propozycja dla Ciebie.

Seryjny narzeczony – Irena Matuszkiewicz

Audiobook skutecznie poprawiający humor? Seryjny narzeczony Ireny Matuszkiewicz. To komedia kryminalna z zagmatwaną historią rodzinną i morderstwem w tle. Główną bohaterką powieści jest Łucja. Kobieta jest ambitną scenarzystką. Przyjeżdża na wakacje do swojej siostry, Bogny, która niedawno straciła męża. Zabił go sąsiad – alkoholik.

Łucji wystarczy tylko kilka chwil spędzonych na wsi, by dostrzec, że jej wyobrażenia o małżeństwie Bogny istotnie odbiegały od rzeczywistości. Bohaterka postanawia wykorzystać tę historię do stworzenia scenariusza filmowego. Czy uda jej się rozwikłać tajemnicę śmierci szwagra? Z pewnością Łucja może próbować, ale musi mieć na uwadze, że prowincja ukrywa wiele tajemnic i rządzi się własnymi prawami.

Jak płynie wódeczka na wsi i w miasteczkach – Krzysztof Daukszewicz

Audiobooki na poprawę humoru to również satyry autorstwa polskich oraz zagranicznych pisarzy. Wśród cenionych twórców można wyróżnić Krzysztofa Daukszewicza. To polski artysta kabaretowy, satyryk, poeta, muzyk. Na rynku dostępnych jest wiele publikacji autora o charakterze ośmieszającym i piętnującym różne zjawiska, obyczaje, politykę czy stosunki społeczne.

Jego najnowsza książka z tej kategorii to Jak płynie wódeczka na wsi i w miasteczkach. Wydanie w formacie MP3 to znakomity audiobook na poprawę humoru, który czyta sam Krzysztof Daukszewicz. Utwór stanowi zbiór zabawnych anegdot z życia osób w stanie wskazującym na spożycie. Wbrew pozorom nie są to proste, pozbawione głębi opowieści. Wiele z nich ma filozoficzne zabarwienie i każde wyposażone zostało w trafną puentę. Pozycja znakomita dla tych, którzy chcą się pośmiać, odreagować i zrelaksować.

  • Bestsellery Virtualo.pl

Kategorie: