Facebook - konwersja
Co to jest audiobook?
Blog - baner - Audiobook - czy to dla mnie? Co to jest audiobook? Jak słuchać audiobooków?

Rozłożyć się wygodnie na kanapie… Przymknąć oczy… I zasłuchać się w głębokim głosie lektora. Ach, sama przyjemność! Nie każdy jednak ma ten komfort. Audiobooki to właśnie taka forma książki, którą szczególnie polecamy osobom zabieganym lub tym, które chcą jak najefektywniej wykorzystywać swój czas. Słuchając audiobooka, zawsze możesz robić coś jeszcze 😉.

Książki do słuchania…

…to chyba najlepsza definicja audiobooka. Audiobooki są dźwiękowym zapisem publikacji książkowych. Teksty czytane są przez lektorów (bardzo często są to znani aktorzy). Bywają wzbogacane dźwiękowymi efektami specjalnymi (mamy wówczas do czynienia ze słuchowiskami). Audiobooki, które są dostępne w Virtualo, nagrane zostały w formacie MP3. Można je odsłuchiwać na komputerze w programach do odtwarzania dźwięków i w przenośnych odtwarzaczach multimedialnych (przeznaczonych do odsłuchiwania formatu MP3). Do słuchania audiobooków nadają się również wszelkie urządzenia dostępne na rynku, które zostały wyposażone w odtwarzacz MP3 oraz te, które mają zainstalowane aplikacje umożliwiające odczytanie takich plików (np. tablety). W ofercie Virtualo nie ma plików nagranych na płyty CD. Po zakupie wybranego tytułu w Twojej Bibliotece pojawi się audiobook do pobrania.

Czego jeszcze potrzebuję, aby odsłuchać audiobooka zakupionego w Virtualo?

Pliki MP3 są skompresowane w formacie ZIP, dzięki temu zajmują mniej pamięci i szybciej pobierzesz je na swoje urządzenie. Ale bez obaw! Przy kompresji plików stosowana jest metoda bezstratna, więc słuchacz odtwarza informacje w postaci identycznej z pierwotną. Żeby otworzyć taki skompresowany plik musisz mieć do tego odpowiedni program, np. 7-Zip. Systemy Windows, Linux i Mac mają możliwość otworzenia archiwum ZIP bez dodatkowego oprogramowania. Żeby odsłuchać audiobooka na urządzeniu mobilnym musisz najpierw wypakować wszystkie pliki na dysk swojego komputera.

Przed zakupem. Audiobook – czy to dla mnie?

Jeśli nie jesteś pewny, czy audiobooki są dla Ciebie, zapoznaj się z darmowym fragmentem. Wpisz w naszą wyszukiwarkę frazę „darmowy fragment” a pojawią się książki, które częściowo możesz odsłuchać zupełnie za darmo. Często taki darmowy fragment trwa około godziny. Szukasz audiobooków na YouTube? Koniecznie odwiedź nasz kanał! (TUTAJ) Tam również znajdziesz obszerne fragmenty do odsłuchania.

Audiobooki dla każdego

W naszej ofercie znajdziesz bestsellerowe tytuły dla dorosłych, np. audiobook „Gra o tron” czy „Ciemniejsza strona Greya”. Nie brakuje tu również klasyki dla dzieci i młodzieży, wystarczy wymienić takie audiobooki jak „W pustyni i w puszczy”, „Szatan z siódmej klasy”, „Ania z Zielonego Wzgórza” czy „Chłopcy z Placu Broni”. Jeśli uczysz się języków obcych, warto zwrócić uwagę na audiobooki po angielsku, hiszpańsku a nawet chińsku (TUTAJ).