Facebook - konwersja
Kocie książki na Dzień Kota
Blog - baner - Kocie książki na Dzień Kota

Moda na psie książki nie przemija (jak donoszą psiarze z Virtualo.pl). Książkowe psy jeżdżą koleją, ratują małych podopiecznych i zmieniają życie swoich właścicieli na lepsze. A co z kotami? One jak żadne inne zwierzaki zasługują na powieści, opracowania naukowe i książki dla najmłodszych (twierdzą kociarze z Virtualo.pl). Z okazji Dnia Kota przygotowaliśmy dla Was zestawienie książek z kotami w roli głównej, pobocznej lub okładkowej. Sprawdźcie, jak kociego bohatera postrzegają pisarze.

Kot kryminalny

Ja cię kocham, a ty miauKatarzyna Berenika Miszczuk, autorka znana z bestsellerowej serii fantastycznej Kwiat paproci, postanowiła wplątać kota w zagadkę kryminalną. Nie byle jaką zagadkę kryminalną i nie byle jakiego kota. Kot Lord ma swojego człowieka, którym jest ilustratorka Ala. Jednakże żyją oni na zbyt niskim jak dla kota poziomie – no bo jak Lord może zamieszkiwać w zwykłym mieszkanku zamiast w pięknym dworze? Dlatego kot postanawia wziąć sprawy w swoje puchate łapki, przegnać narzeczonego Ali i zapewnić im dostatnie i wygodne życie. Tym sposobem Ala trafia wraz z kotem i innymi artystami do dworku, gdzie rywalizuje o wyjątkowe stypendium. Jednakże sprawy zaczynają iść nie po kociej myśli i Ala wraz ze swoim kocim towarzyszem trafiają w sam środek kryminalnej afery. Co z tego wyniknie? Przeczytacie w Ja cię kocham, a ty miau.  

Kot relaksujący

Kot, który spadł z niebaKoty czczono od wieków. Były wcieleniami bóstw, ich przychylność zapewniała szczęście, zaś sama kocia obecność jest niezwykle relaksująca. A czytanie o kotach? Naszym zdaniem z Kotem, który spadł z nieba spędzicie bardzo przyjemne, odprężające wieczory.

Pewnego dnia w życie trzydziestolatków z Tokio wkracza kotka Chibi. Pojawia się ona niespodziewanie w ich ogrodzie, a z czasem młode małżeństwo zaczyna traktować ją jak jednego z domowników. Czy kotka wniesie nową iskrę w wypalające się powoli małżeństwo? Czy zakłócając monotonię i rutynę, sprawi, że młodzi przestaną się czuć tak samotni?

Kot magiczny

Kot czarownicy. Demon osobisty w Anglii wczesnonowożytnejCzarny kot to nieodłączny towarzysz każdej szanującej się czarownicy. Skąd wziął się taki pogląd? Dlaczego to właśnie kot miał być zwierzęcym towarzyszem kobiet parających się magią? Czy kot czarownicy był zwykłym kotem, czy też domowym demonem lub wcieleniem diabła? Na te pytania odpowiedzi znajdziecie w książce Pawła Rutkowskiego Kot czarownicy. Demon osobisty w Anglii wczesnonowożytnej.

Książka Pawła Rutkowskiego poświęcona jest przybierającym kształt zwierząt demonom, które miały towarzyszyć i służyć osobom oskarżanym o uprawianie czarów w czasie angielskich polowań na czarownice w okresie wczesnonowożytnym (XVI-XVIII w.). Autor rekonstruuje znaczenia przypisywane demonom osobistym w dawnej kulturze angielskiej, umieszczając jednocześnie dzieje tego motywu kulturowego w szerszym kontekście kultury europejskiej.

Kot zagubiony

Ewa Nowak to jedna z popularniejszych pisarek książek dziecięcych i młodzieżowych. Wśród jej pozycji dla najmłodszych znajdziecie opowieść o wynalazcy Edisonie, o pierwszym lądowaniu ludzi na Księżycu czy niezwykłą historię Ireny Sendlerowej. Do postaci kociego bohatera Ewa Nowak podeszła bardzo skrupulatnie i postanowiła przybliżyć najmłodszym Kunkusha – kota, który wraz ze swoją rodziną musiał uciekać z owładniętego wojną Iranu do Europy. Jednakże podczas tej wyprawy domowy pupil zaginął. Jak skończyła się historia Kunkusha? Czy życie napisało szczęśliwe zakończenie? Koniecznie przeczytajcie Kota, który zgubił dom.

Kot romantyczny

Zamruczę ciJuż każde dziecko wie, że koty mają siedem żyć. Co się stanie, gdy kotu, na dodatek czarnemu, się przez zupełny przypadek to życie odbierze? Z taką sytuacją musi zmierzyć się Paula, bohaterka romantycznej komedii Zamruczę ci.

Gdy Paula niechcący potrąca samochodem czarnego kota, jego właścicielka, stara cyganka, rzuca na dziewczynę klątwę. Od tej pory każdy jej kolejny związek sypie się jak domek z kart, a w innych relacjach dominują kłótnie. Nagle w życiu Pauli pojawia się Grzegorz, przystojny ginekolog, który miał być tylko przygodą na jedną noc. Kochankowie jednak ciągle na siebie wpadają, mimo że kompletnie nie potrafią się dogadać. Grzegorz nie zamierza stracić z oczu pięknej Pauli, a ta planuje wykorzystać go w nieustającej wojnie z matką, która nie chce dać jej spokoju. Czy niesforny pan doktor pomoże jej zrobić dobre wrażenie na rodzinie?

Kot puchaty

Puch, kot nad kotyPoznajcie kota nad koty, kota wspaniałego, kota uroczego i kota niesamowitego. A przede wszystkim kota malutkiego, który dopiero co wkracza w życie, jednak ma wrażenie, że na wszystkim się zna, wszystko wie, a świat to kłębek włóczki w jego puchatych łapkach.

Puch, kot nad koty to przeurocza opowieść z kociakiem i innymi zwierzętami w rolach głównych. Audiobook czyta Zofia Gładyszewska.

Kot okładkowy

Sekretne życie introwertykówKto z nas czasami nie kupuje książek po okładce… Niektórzy wydawcy przechodzą samych siebie i tworzą tak wspaniałe książkowe oprawy, ze aż trudno oderwać wzrok. Dlatego postanowiliśmy w naszym zestawieniu umieścić książkę, z której okładki zerka na czytelnika kot. I to kot niezwykły.

Otóż kot ten, zadowolony ze swojego życia, z hełmem astronauty na łebku szybuje w przestworzach kosmosu. Książka, której okładkę ubarwia swoją kocią osobą, nie jest żadnym podręcznikiem astronomii ani opowieścią o wszechświecie. Jest to… książka o introwertykach. Autorka Sekretnego życia introwertyków, dzieląc się własnymi doświadczeniami, pokazuje naturę introwertyka we wszystkich sferach życia: od pracy, przez życie towarzyskie, po relacje miłosne i rodzinne. Bardzo wnikliwie analizuje potrzeby i sposób działania introwertyków, dając konkretne wskazówki, cenne zarówno dla introwertyków jak i bliskich im ekstrawertyków, tak aby ich wspólne życie stało się szczęśliwe i satysfakcjonujące – i by mogli, mrucząc z zadowolenia, skryć się w swoich czterech ścianach, zwinąć w kłębek opatuleni kocem i rozkoszować się byciem samym ze sobą, dokładnie tak jak to czynią koty.

Kocia instrukcja obsługi

101 pytań o koty, czyli czemu kot jest gałgan i zeżarł kanarkaKoty to niezwykłe stworzenia, które podbijają serce każdego, komu choć raz same z własnej woli wskoczyły na kolana i dały się pogłaskać. Skrywają wiele tajemnic. Na część z nich odpowiedź spróbowała znaleźć Dorota Kozińska, a to, co odkryła, zawarła w książce 101 pytań o koty, czyli czemu kot jest gałgan i zeżarł kanarka.

Sięgnijcie po koci poradnik i znajdźcie odpowiedzi na: Czy to normalne, gdy kot nie miauczy? Jak zniechęcić go do wspinania się na zasłony? Czy kota trzeba od czasu do czasu wykąpać? Co zrobić z kotem, gdy wyjeżdżam na weekend? Czy koty mogą pić mleko? Czy koty chorują na serce? Czy kotka w ciąży wymaga spe

Kategorie: