Facebook - konwersja
Krótkie książki na krótki miesiąc
Blog - baner - Krótkie książki na krótki miesiąc

Najkrótszy miesiąc w roku powoli dobiega końca. W porównaniu ze styczniem mamy aż 3 dni mniej, czyli 72 godziny, czyli 4320 minut mniej na czytanie! Dlatego na końcówkę najkrótszego miesiąca w roku polecamy krótkie książki. Zobaczcie nasze zestawienie!

Książki do 100 stron

JedwabJedwab Alessandro Baricco

Jedwab to piękna historia miłosna na jeden wieczór. Kryzys spowodowany epidemią wymusza na młodym handlarzu jedwabiem opuszczenie domu i kochającej żony i udanie się w podróż do dalekiej Japonii. Tam spotyka intrygującą kobietę, z którą nie jest w stanie zamienić ani słowa. I choć podróże niemal na kraniec świata stają się coraz bardziej niebezpieczne, Hervé Joncour nie rezygnuje z nich, licząc na spotkania z tajemniczą ukochaną.

W wysokiej trawieW wysokiej trawie Stephen King, Joe Hill

Co się stanie, gdy dwaj mistrzowie horroru, ojciec i syn, połączą swoje literackie siły? Stephen King i Joe Hill stworzyli przerażającą opowieść o rodzeństwie, które słysząc dziecięce wołanie o pomoc gubi się w wysokiej trawie. Tam natykają się na ludzi w niej żyjących. I będzie to spotkanie prawdziwie zabójcze. Choć obaj autorzy słyną raczej z powieści o monstrualnej objętości, przekonacie się, że można kogoś przerazić do szpiku kości na mniej niż 100 stronach.

Jądro CiemnościJądro Ciemności Joseph Conrad

Klasyka, którą trzeba znać. Książkowa inspiracja, która doprowadziła do powstania kultowego „Czasu Apokalipsy” Francisa Forda Coppoli. I jednocześnie nowela, którą pochłoniecie w jeden wieczór. Marlow, bohater powieści, podróżuje niewielkim parostatkiem do samego serca dżungli, w którym Kurtz, legendarny agent kolonii, stworzył własne quasi-państwo. Im bliżej celu, tym więcej mroku, niezrozumiałych wydarzeń i tym bliżej zła.

KoralinaKoralina Neil Gaiman

W lutym zapraszamy Was również do świata magicznych opowieści Neila Gaimana. Obiecujemy, że nie będziecie w stanie odłożyć Koraliny ani na chwilę. Koralina to dziewczynka, która przeprowadza się z rodzicami do nowego domu. W nowym mieszkaniu jest dwadzieścia jeden okien i czternaścioro drzwi. Trzynaścioro z nich otwiera się zwyczajnie, czternaste zaś są zamknięte na klucz. Za nimi znajduje się tylko ściana z cegieł - przynajmniej do dnia, w którym Koralina otwiera je i odkrywa przejście do innego domu, który na pierwszy rzut oka niczym nie różni się od jej własnego. Ale pozory mylą... Jesteście pewni, że chcecie przekroczyć te niezwykłe czternaste drzwi?

Książki do 200 stron

Śniadanie u Tiffany'egoŚniadanie u Tiffany'ego Truman Capote

Ikoniczna Audrey Hepburn w ikonicznej roli – chyba z tym kojarzy się właśnie Śniadanie u Tiffany’ego. Książka, którą Wam polecamy na koniec lutego, to zbiór czterech minipowieści, wśród których znajdziecie właśnie tytułowe Śniadanie u Tiffany’ego. Holly Golightly to odważna, łamiąca reguły młoda kobieta, pracująca jako dama do towarzystwa. Kontakty z mafijnym półświatkiem nie chronią jej jednak przed zakochaniem się w brazylijskim dyplomacie. Czy wieczna podróżniczka, jak sama siebie nazywa, będzie miała szansę zatrzymać się gdzieś na dłużej i odnaleźć szczęście i miłość?

Wielki GatsbyWielki Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Jedna z najważniejszych powieści XX wieku jest dość niewielka objętościowo. Na niespełna 200 stronach Francis Scott Fitzgerald ukazał desperację i zagubienie młodych Amerykanów w okresie prosperity po I wojnie światowej. Książka stała się inspiracją dla obsypanego nagrodami filmu z Leonardo DiCaprio w roli głównej.

Morderstwo na Rue MorgueMorderstwo na Rue Morgue Edgar Allan Poe

Sherlock Holmes i Hercules Poirot to ikony książkowych detektywów. Jednak nie powinniśmy zapomnieć o pierwszym literackim detektywie, Auguście Dupinie. Jego ojcem jest twórca tak zwanego czarnego romantyzmu Edgar Allan Poe.  Na tego bohatera natkniecie się w tytułowej noweli zawartej w zbiorze Morderstwo na Rue Morgue. Dajcie się zabrać w świat pełen grozy i niepokoju, w głąb ludzkiej psychiki.

ŻarŻar Sandor Marai

Króciutka książka o męskiej przyjaźni, która została zburzona przez miłosny trójkąt. Żar to pierwsza wydana w naszym kraju powieść Sándora Máraiego, węgierskiego poety i prozaika, który po seriach śmierci w rodzinie (żony, brata, przybranego syna) popełnił samobójstwo. Książka jest refleksją nad potrzebą poznania prawdy, ale także nad niemożnością dotarcia do sedna minionych zdarzeń.

Choć bohaterowie są już starzy, na przeszłość ciągle kładzie się cień niepewności – i to napięcie udziela się również czytelnikowi, który do końca nie otrzymuje prostych odpowiedzi.

Kategorie: