Facebook - konwersja

Książki stycznia Virtualo.pl

Blog - baner - Książki stycznia Virtualo.pl

Za nami pierwszy miesiąc 2021 roku. Na księgarskich półkach pojawiło się mnóstwo interesujących nowości, o których przeczytacie w naszym wpisie: Wielki dzień premier – co warto przeczytać. Dowiedzieliśmy się, że autorka bestsellerowych „Normalnych ludzi” Sally Rooney planuje wydanie na jesień kolejnej powieści, natomiast niesamowici zdobywcy K2 zimą wywołali po raz kolejny modę na książki o tematyce górskiej. Jakie książki cieszyły się największą popularnością wśród klientów Virtualo.pl w styczniu? Zobaczcie nasz top 10.

W styczniu królowały fakty

Ludowa historia PolskiSerca czytelników Virtualo.pl w styczniu podbiła „Ludowa historia Polski” Adama Leszczyńskiego i to ona trafiła na 1 miejsce naszego zestawienia. Jest to historyczna rozprawa o wyzysku polskich chłopów, o tym, czy ich los był lepszy czy gorszy od losu niewolnika na plantacjach. To również książka o oporze wobec władzy i porządkowi społecznemu. Jak pisze autor we wstępie: Autor tej książki zawsze stoi po stronie słabszych i stara się im oddać głos. Źródła bardzo często to utrudniają, ponieważ zostały wytworzone przez elity i przedstawiają wydarzenia z jej perspektywy. To zresztą naturalne; źródła historyczne zazwyczaj są wytwarzane przez społeczne elity. Jesteśmy jednak na nie skazani. „Ludowa historia Polski” to książka, którą trzeba przeczytać.

Jak zrozumieć małe dzieckoBestsellerem stycznia (miejsce 3.) był także przewodnik dla rodziców maluszków „Jak zrozumieć małe dziecko”. Wielu z nas sięga po poradniki w poszukiwaniu gotowych rozwiązań. Niestety często okazuje się to nieskuteczne – nie jesteśmy identyczni i nie zareagujemy tak samo na szablonowe techniki. Poradnik wydawnictwa Natuli nie serwuje nam jednak instrukcji obsługi czy niezawodnych metod, ale uczy rodzica rozpoznawać i prawidłowo reagować na prawdziwe potrzeby swojego dziecka. I to właśnie przyczyna jego ogromnego powodzenia wśród czytelników.

Zmierzch demokracjiW związku z wydarzeniami, które miały miejsce w USA – szturm na Kapitol – czytelnicy Virtualo.pl sięgali po „Zmierzch demokracji” Anne Applebaum (miejsce 4). Autorka ukazuje w niej na przykładzie zachodnich krajów oraz Polski, jak despotyczni przywódcy zaczynają rosnąć w siłę i jak wygląda ich droga ku władzy. Applebaum porusza w swojej książce również tematy teorii spiskowych, polaryzacji społecznej oraz wpływu mediów społecznościowych.

Sztuka obsługi penisaWśród najpopularniejszych książek stycznia znalazła się również „Sztuka obsługi penisa” Andrzeja Gryżewskiego i Przemysława Pilarskiego. Jest to przystępnie napisana książka o szeroko rozumianej seksualności mężczyzny – rozprawia się z mitami i stereotypami na temat mężczyzn i ich seksualności, a także nierealistycznymi wobec nich oczekiwaniami. Jak możecie przeczytać w opisie okładkowym: Seksuolodzy alarmują: w dzisiejszym świecie seks stał się luksusem. Panowie! Spieszmy się temu zaradzić. Panie! Spieszcie się posiąść sztukę obsługi penisa… i całej reszty mężczyzny.

Topka to ich przeznaczenie

Szepty spoza nicościTopki bestsellerów bez nowej książki Remigiusza Mroza? Oczywiście, że niemożliwe. I w naszej topce styczniowej na drugim miejscu zagościł największy pracuś wśród pisarzy. „Szepty spoza nicości”, trzeci tom przygód patologa Seweryna Zaorskiego, już na tydzień przed premierą trafiły do rankingu najczęściej kupowanych książek stycznia 2021. W co tym razem Remigiusz Mróz wplątał Seweryna? Jaką sprawę nasz bohater musi rozwiązać? O tym dowiecie się w najnowszej powieści „Szepty spoza nicości”.

Wredny szefPo sukcesie książek Blanki Lipińskiej nie ma topki bestsellerów bez gorącego erotyka. W styczniu na Virtualo.pl królował „Wredny szef” (miejsce 7), powieść o zakazanym romansie w warszawskim biurowcu. Gdy styczeń zasypał nas śniegiem i zmroził do kości (rekordowe -20 stopni!), potrzeba było czegoś naprawdę gorącego, aby się rozgrzać. Nie dziwi nas więc, że tak wielu czytelników sięgnęło po historię Karoliny i jej wrednego, ale i niezwykle seksownego szefa.

Kwestia cenyTak po prosto musiało być. Na nową książkę Zygmunta Miłoszewskiego czytelnicy czekali zbyt długo, by powieść przeszła bez echa. Dlatego też od momentu pojawienia się w księgarniach „Kwestia ceny” (miejsce 10) budzi niegasnące zainteresowanie. Tym bardziej, że jest to czystej wody powieść przygodowa, w której to poszukiwaczka zaginionych dzieł sztuki, Zofia Lorentz, mierzy się z kolejnym zleceniem i tajemniczymi zanikami pamięci jej męża. Uważacie, że powieści Dana Browna są wciągające, a cykl o poszukiwaczach Montero to książkowa wersja Indiany Jonesa? Koniecznie sięgnijcie po „Kwestię ceny”, zobaczycie, że cudze chwalicie…

Czytelnicze fenomeny

Normalni ludzieKsiążka Sally Rooney od momentu publikacji nie schodzi z list bestsellerów (miejsce 5). Nic w tym dziwnego. Autorka snuje opowieść o trudnej miłości wplątanej w skomplikowane, zhierarchizowane relacje organizujące świat, w którym nastoletni bohaterowie muszą się odnaleźć. To niezwykła, wartościowa książka, doceniona nie tylko przez czytelników, ale i krytyków. Powieść „Normalni ludzie” była bowiem nominowana do Nagrody Bookera, a w 2019 roku zdobyła Costa Book Award. Na wrzesień Sally Rooney zapowiedziała publikację swojej najnowszej powieści? Czy ona również podbije listy i topki sprzedażowe?

Statystycznie rzecz biorącStatystycznie rzecz biorąc” (miejsce 8) to czytelniczy fenomen. Bo tak statycznie rzecz biorąc, ile książek o statystyce czy naukach ścisłych znalazło się kiedykolwiek na listach bestsellerów? Ba, ile z nich miesiącami nie schodziło z top sprzedaży? Jak widać Janina Bąk wszystko dokładnie wyliczyła, odmierzyła odpowiednią dawkę humoru, łącząc ją z nieodzownym elementem edukacyjnym i dzięki całej zebranej wiedzy naukowej matematycznym sposobem umieściła swoją książkę wśród 10 najlepszych książek stycznia 2021 roku na Virtualo.pl.

Gdziekolwiek spojrzyszTrzeci tom cyklu „Ukryta sieć” Jakuba Szamałka również od momentu wydania nie schodzi z listy bestsellerów Virtualo.pl (miejsce 9). Co takiego tkwi w „Gdziekolwiek spojrzysz”, że czytelnicy wciąż chcą po nią sięgać? Z pewnością temat, jakim jest sztuczna inteligencja i wpływ na nasze życie, a także popularność fake newsów w mediach społecznościowych. Do tego wartka akcja, niezwykle realistycznie stworzona bohaterka i jej lęki i intryga trzymająca w napięciu do ostatnich stron.

 Książki stycznia na virtualo.pl

Kategorie: