Facebook - konwersja

Najlepsze audiobooki do słuchania dla dzieci - ranking - TOP10

Blog - baner - Najlepsze audiobooki do słuchania dla dzieci - ranking - TOP10

Nie wszystkie dzieci lubią czytać książki. Szczególnie trudne do przyswojenia bywają lektury szkolne, wśród których trudno o porywające dzieła. Pomysłem na zachęcenie nastolatka do zapoznania się z fabułą jest włączenie audiooboka. Nie tylko umili on czas, ale też „przemyci” wartościową wiedzę. Zobacz nasz ranking, w którym zebraliśmy 10 pozycji cieszących się największym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży.

Twoje dziecko nie lubi czytać i zawsze brakuje mu czasu na książkę? A może przeciwnie – lubi literaturę i chętnie spędza czas na tej rozrywce? Bez względu na to, czy w Twoim domu mieszka mały mól książkowy, czy przeciwnik czytania, zaproponuj mu audiobook.

Kamień przeznaczenia. Mazurscy w podróży. Tom 3

Kamień przeznaczeniaPorywająca historia będąca kontynuacją losów szalonej rodziny Mazurskich. Tym razem czeka ich pełna przygód wyprawa przez europejskie państwa. To spora dawka zabawy, ale też dreszczyk grozy, gdy rodzice i dzieci zostaną wplątani w podejrzaną intrygę.

Miasteczko Sticky Pines: Tajemnica Wielkiej Stopy

Tajemnica wielkiej stopyHistoria Dashe Roberts to solidna porcja dobrej zabawy stworzona dla miłośników historii o nadprzyrodzonych tajemnicach. Słuchanie powoduje dreszczyk grozy, a także chęć dołączenia do Lucy Sladan w wyjaśnianiu zagadkowego zniknięcia sąsiadów. Czy porwało ich UFO? Kim jest Wielka Stopa? I jak rozwiązać sekrety, które zagrażają mieszkańcom miasteczka?

Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Tom 11. Aloha

AlohaTo już 11. tom przygód Emi i tajnego klubu, do którego mogą należeć tylko najfajniejsze dziewczyny. Tym razem czas na wakacyjne przygody na obozie windsurfingowym. Spokojny wypoczynek Emi i Flory zmienia się, gdy spotykają wyrzuconego na brzeg Morświna. Misję ratunkową czas zacząć!

Baśniobór. Tajemnice smoczego azylu

Tajemnice smoczego azyluW czwartej części serii książek, które stworzył Brandon Mull, młodzi miłośnicy fantasy dołączą do Stowarzyszenia Gwiazdy Wieczornej i będą wspólnie z nimi szukać talizmanów. Audiobook jest idealny do słuchania przed snem – pobudza wyobraźnię dzięki magicznym obrazom i zapierającym dech w piersiach akcjom, które są śmiertelnie niebezpieczne.

Przygody Pompona. Trylogia

Przygody PomponaPompon jest małym zielonym smokiem, który mieszka w domu państwa Fisiów. Bystry, wesoły i wiecznie głodny domownik podbija serca wszystkich, ale też wiele razy pakuje się w tarapaty. Jego losy na pewno poruszą najmłodszych słuchaczy. Z przygodami Pompona zapozna ich lektor – Krzysztof Tyniec.

Podróże Guliwera

Podróże GuliweraKlasyka literatury angielskiej, która od lat nieprzerwanie fascynuje kolejne pokolenia czytelników. Dzisiaj młodzież może poznać ją za pomocą audiobooka i razem z lekarzem okrętowym Guliwerem wyruszyć w pasjonującą i pełną przygód egzotyczną podróż. Gwałtowny sztorm przerwie rejs, a głównego bohatera rzuci na nieznany ląd…

Psierociniec. Tom 4. Kocia lista życzeń

Kocia lista życzeńNajmłodsi pokochają to słuchowisko! Historia, w której głównymi bohaterami są zwierzęta o ludzkich cechach, zachwyci maluchów, starszaki, a także ich rodziców. Ma piękny przekaz, opowiada o emocjach, trzyma w napięciu oraz rozwija wyobraźnię. Pozycja obowiązkowa w rodzinnej biblioteczce cyfrowej.

Cudaczek-Wyśmiewaczek

Cudawczek-wyśmiewaczekAleksandra Spyra czyta dla najmłodszych mądrą historię o szyderczym skrzacie i dzieciach, które nakłania do złych zachowań. Jest malusieńki i niewidoczny, lecz każdy kiedyś miał z nim do czynienia. Kres jego niecnej działalności chce położyć dziewczynka, która podejmuje wyzwanie – trzy dni bez obrażania. Czy to w ogóle możliwe? I czy pokona Cudaczka?

Akademia Pana Kleksa

Akademia Pana KleksaKsiążka Jana Brzechwy od lat pasjonuje kolejne pokolenia młodych czytelników. Dzisiaj dzieci ze szkoły podstawowej nie chcą już czytać o losach Adasia Niezgódki, ale chętnie sięgną po audiobook, który równie dokładnie zapozna ich z fabułą, co książka. Zaproponuj ją swojemu dziecku!

Przygody Kota Filemona

Przygody Kota FilemonaDawno, dawno temu, kiedy świat dziecięcych bajek nie znał efektów 3D i superbohaterów, powstała bajka Przygody Kota Filemona. Ciepła, pełna przygód, lecz spokojna i wartościowa opowieść dla najmłodszych o losach ciekawskiego Filemona i dostojnego Bonifacego jest idealną lekturą do poduszki.

 

Audiobooki to świetny sposób na poszerzanie horyzontów i poznawanie książek np. podczas zabawy czy podróży. Rozrywka dla dziecka, ale też dla całej rodziny!

Kategorie: