Facebook - konwersja
Najpopularniejsze książki 2020 roku według Virtualo.pl
Blog - baner - Najpopularniejsze książki 2020 roku według Virtualo.pl

Jakie książki cieszyły się największą popularnością w 2020 roku? Czy czytelnicy chętniej sięgali po nowości, czy też starsze tytuły? Którzy autorzy podbili Wasze czytelnicze serca? Zobaczcie zestawienie najpopularniejszych książek 2020 roku według Virtualo.pl.

Blanka Lipińska i Remigiusz Mróz – królowie rankingów

Okładka 365 dniBlanka Lipińska od dwóch lat podbija listy bestsellerów. Wszystkie trzy książki autorki: 365 dni, Ten dzień i Kolejne 365 dni znalazły się wśród najlepiej sprzedających się książek Virtualo.pl. Blanka Lipińska stała się twarzą literatury erotycznej w Polsce, a gatunek ten ciągle się rozwija i zdobywa rzesze zagorzałych czytelniczek.

Okładka HalnyNikogo również nie dziwi, że niekwestionowanym królem wszelkiej maści zestawień i rankingów jest Remigiusz Mróz. Piszący w szaleńczym tempie autor cieszy się olbrzymią sympatią czytelników. W piętnastce najlepiej sprzedających się książek na Virtualo.pl w 2020 roku znalazły się aż cztery jego książki: Precedens, Ekstradycja, Lot 202 i Halny. Wydaje nam się, że poza pozycją najlepiej sprzedającego się autora Remigiusz Mróz walczy również o tytuł największego pracusia na rynku książki.

Wielki powrót Zygmunta Miłoszewskiego

Okładka Kwestia cenyTo był powrót w wielkim stylu. Po niemal trzech latach od publikacji swojej ostatniej powieści, Jak zawsze, Zygmunt Miłoszewski powrócił z nową książką, Kwestia ceny, będącą kontynuacją Bezcennego. Błyskotliwy i poruszający thriller o naszych największych marzeniach i o cenie, jaką jesteśmy gotowi zapłacić za spełnienie tych pragnień zabrał czytelników w podróż od Dalekiego Wschodu po Paryż. Akcja goniła akcję, a czytelnicy nerwowo trzymali kciuki za powodzenie misji Zofii Lorentz. Na podstawie książki powstało również fenomenalne słuchowisko.

Pacjentka nadal na topie

Okładka PacjentkaTa książka nie schodzi z list bestsellerów od momentu publikacji, czyli od marca 2019 roku. Jeśli ktoś uważa, że książki żyją krótko, to Pacjentka Alexa Michaelidesa, bo o niej mowa, stanowczo temu przeczy. Jak określił ją pisarz A.J. Finn: „Ta książka to rzadkość – thriller idealny. Chciałem tylko do niej zajrzeć, minęło jedenaście godzin – skończyłem lekturę i jestem oszołomiony”. Jak długo Pacjentka nie będzie schodzić z list bestsellerów? Trzymamy kciuki, by pobiła wszelkie rekordy!

Czy książka o statystyce może być trendy?

Okładka Statystycznie rzecz biorąc, czyli ile trzeba zjeść czekolady, żeby dostać Nobla?Książka o statystyce wśród najlepiej sprzedających się książek? Wolne żarty! No cóż, żart ma tu znaczenie, bowiem ta książka wręcz tryska humorem. Janina Bąk postawiła na dość nietypowe podejście do nauk ścisłych i ucząc, bawi, bawiąc, uczy i to tak, że od śmiechu bolą wszystkie mięśnie. Czyli nauka, zabawa i trening mięśni brzucha w jednym! Statystycznie rzecz biorąc, czyli ile trzeba zjeść czekolady, żeby dostać Nobla? to książka, dzięki której zobaczycie, że statystyka potrafi zmierzyć wszystko i – wbrew pozorom – przydaje się do wszystkiego. Pozwala nawet oszacować matematyczny wzór na miłość!

Książka nominowana do Bookera, cyfrowa dyktatura i... nauka angielskiego

Okładka Normalni ludzieTo była jednak z najgłośniejszych powieści 2018 roku. Nic dziwnego, że powieść Normalni ludzie podbiła również polskie listy bestsellerów. Nominowana do Bookera, nagrodzona Costa Book Award w 2019 r. książka Sally Rooney to opowieść o trudnej miłości wplątanej w skomplikowane, zhierarchizowane relacje organizujące świat, w którym nastoletni bohaterowie muszą się odnaleźć. Rooney udowadnia, że o miłości nie napisano jeszcze ostatniego słowa.

Okładka książki Chiny 5.0. Jak powstaje cyfrowa dyktaturaWśród najlepszej dziesiątki znalazła się również książka Chiny 5.0. Jak powstaje cyfrowa dyktatura. Chiny śmiało konkurują z Zachodem i korzystają przy tym z baz danych i sztucznej inteligencji jak żaden inny rząd. Dzięki najnowszym osiągnięciom techniki partia próbuje stworzyć najlepszy na świecie system obserwacji. Celem jest kontrola chińskiego rządu nad wszystkim. Nad tym, co to dla nas oznacza, zastanawia się Kai Strittmatter, wieloletni korespondent „Süddeutsche Zeitung” w Pekinie.

Książka do nauki języka angielskiego wśród najlepiej sprzedających się książek roku? My również stawiamy na rozwój, dlatego Angielski. Kreatywne ćwiczenia Barbary Celińskiej możecie na Virtualo.pl pobrać za darmo!

 

Poznaj top10 Virtualo.pl:

 1. Statystycznie rzecz biorąc, czyli ile trzeba zjeść czekolady, żeby dostać Nobla? Janina Bąk
 2. Kolejne 365 dni Blanka Lipińska
 3. Kwestia ceny Zygmunt Miłoszewski
 4. Precedens Remigiusz Mróz
 5. Ekstradycja Remigiusz Mróz
 6. Prawo krwi Tess Gerritsen
 7. Normalni ludzie Sally Rooney
 8. Angielski. Kreatywne ćwiczenia Barbara Celińska
 9. Ten dzień Blanka Lipińska
 10. Chiny 5.0. Jak powstaje cyfrowa dyktatura Kai Strittmatter

Skomentuj ranking na profilu Virtualo.pl na Facebooku

 TOP 100 2020 virtualo.pl

Zachęcamy do zakupu bestsellerów roku 2020 Virtualo.pl w promocyjnych cenach! Promocja trwa do 3 stycznia.

 • Bestsellery Virtualo.pl