Facebook - konwersja

Top grudnia i najpopularniejsze książki 2021 według klientów Virtualo.pl

Blog - baner - Top grudnia i najpopularniejsze książki 2021 według klientów Virtualo.pl

Wy też nie możecie doczekać się nowości zapowiadanych na 2022 rok? Na jakie książki czekacie najbardziej? Kto Waszym zdaniem podbije rynek wydawniczy w 2022 roku? Jednak zanim będziemy przeszukiwać strony z zapowiedziami w poszukiwaniu nowych powieści, podsumujmy, po jakie książki sięgaliście najczęściej w grudniu i jakie bestsellery przyniósł nam miniony 2021 rok.

Na początku roku zachęcaliśmy Was do brania udziału w wyzwaniach czytelniczych. Dzięki nim możemy nie tylko czytać więcej, ale i odkrywać zachwycające książki i autorów, po których normalnie byśmy nie sięgnęli. W tym roku również zachęcamy Was do podejmowania kolejnych wyzwań czytelniczych i przypominamy, jakie one mogą być.

Rok 2021 upłynął nam pod znakiem pandemii i szczepień, które budziły niemałe kontrowersje. Trzymamy kciuki, by w 2022 roku pandemia wygasła i abyśmy mogli wrócić do normalności. Wszystkim tym, którzy chcieliby się dowiedzieć więcej o pandemiach i szczepionkach, polecamy nasz artykuł O pandemiach i szczepionkach. 4 książki na czas pandemii 

W 2021 czekaliśmy również na kolejne śmiałe ekranizacje powieści. Polscy fani nie mogli doczekać się premiery Wiedźmina i pod koniec roku odświeżali serię powieści Sapkowskiego, by być na bieżąco (o tym, w jakiej kolejności czytać sagę, dowiecie się z naszego artykułu Jak czytać Wiedźmina?). Kolejną długo wyczekiwaną premierą była Diuna Franka Herberta. Mieliście już okazję obejrzeć? Jak oceniacie tę monumentalną ekranizację? Zaś w Polsce nieco bez echa przeszedł serial na podstawie Koła czasu Roberta Jordana. Opinie o serialu są dość skrajne - dokładnie tak jak w przypadku Wiedźmina. Czyżby oczekiwania fanów były zbyt wysokie?

Mamy nadzieję, że rok 2022 przyniesie nam mnóstwo fenomenalnych książek i jeszcze więcej dobrych ekranizacji. Tymczasem sprawdźmy, jakie książki cieszyły się popularnością w grudniu 2021 roku.

Top ebooków grudnia:

 1. Mów mi Win Harlan Coben
 2. Dwór Srebrnych Płomieni. Tom 5 Sarah J. Maas
 3. Nigdy Ken Follett
 4. Też tak mam Magdalena Kostyszyn
 5. Wiedźmin. Ostatnie życzenie Andrzej Sapkowski
 6. Przepaść Remigiusz Mróz
 7. Prawdziwa historia Królowej Życia. Dagmara Kaźmierska Dagmara Kaźmierska
 8. Dziewięć Mieczysław Gorzka
 9. Sprawa prezydenta Marc Elsberg
 10. Rosja od kuchni. Jak zbudować imperium nożem, chochlą i widelcem Witold Szabłowski

Top audiobooków grudnia:

 1. Kto zabił Iwonę Wieczorek? Janusz Szostak
 2. Koniec pieniądza papierowego Roland Baader
 3. Dynastia Miziołków Joanna Olech
 4. Czuła przewodniczka Natalia de Barbaro
 5. Potęga podświadomości Joseph Murphy
 6. Smocza Straż. Pan Widmowej Wyspy. Tom 3 Brandon Mull
 7. Nigdy Ken Follett
 8. Antologia polskiego cyberpunka Paweł Majka, Łukasz Orbitowski, Tobiasz Piątkowski
 9. Uwaga! Złość Ewa Tyralik-Kulpa
 10. Też tak mam Magdalena Kostyszyn

 

Jakie tytuły przyciągnęły Waszą uwagę w 2021 roku?

Na miejscu pierwszym - Czuła przewodniczka. To był zdecydowanie rok pod znakiem Natalii de Barbaro i książki, którą - jak zapewnia wydawca - musi przeczytać każda kobieta. Drugie miejsce zdobywa Ludowa historia Polski - ta książka Adama Leszczyńskiego wielokrotnie okupowała top ebooków i audiobooków Virtualo.pl w 2021 roku. Na trzeciej pozycji znalazł się Remigiusz Mróz ze swoją powieścią AfektBowiem nie ma topki bez ani jednej powieści tego wyjątkowo płodnego autora.

Na miejscach czwartym i szóstym pozycje z wydawnictwa Natuli: wielokrotny bestseller Virtualo.pl Jak zrozumieć małe dziecko i hit audiobooków grudnia Uwaga! Złość. Natomiast pomiędzy nimi znalazła się powieść Wybaczam Ciczyli kolejna propozycja od Remigiusza Mroza. 

Remigiusz Mróz to król roku 2021. Wśród 10 najpopularniejszych książek roku znalazły się również: Egzekucja na miejscu siódmym, Ekstremista na miejscu dziewiątym oraz Przepaść zamykająca topkę. Autor ewidentnie znalazł przepis na pisanie bestsellerów - niejeden pisarz czy wydawca oddałby wszystko za taką tajemną wiedzę!

Pomiędzy powieści Remigiusza Mroza na miejsce ósme w zestawieniu rocznym wskoczyła Małgorzata Sobczak z powieścią Kolory zła. Biel

A jakie książki znajdują się w Waszym czytelniczym top 2021 roku?

 • Bestsellery Virtualo.pl

Kategorie: