Trzy ebooki, które warto zabrać ze sobą na majówkę

My, czytelnicy, mamy za dobrze tej wiosny! Zbliżający się wielkimi krokami długi weekend majowy przypada tuż po świętach wielkanocnych. Przy odrobinie urlopowych dni możemy więc w tym roku zapewnić sobie aż dwa tygodnie nieprzerwanej przyjemności płynącej z czytania. A tegoroczna wiosna obfituje w wyjątkową liczbę książkowych premier. Przypadek? Nie sądzimy! By nie zgubić się w meandrach nowości i bestsellerów, zapoznajcie się z naszą propozycją trzech ebooków, które umilą Wam wolne dni.

Ebook Pacjentka Alex Michaelides

Thriller psychologiczny, który szturmem zdobył tegoroczne listy bestsellerów! Przypadnie do gustu wielbicielom gatunku, a także tym, którzy szukają wciągającej powieści. Główna bohaterka ebooka Pacjentka Alex Michaelides to artystka Alicia Berenson. Pracuje jako malarka i fotografka mody, wiodąc komfortowe życie u boku męża, Gabriela.

Zwrot akcji następuje wtedy, gdy pewnego dnia Gabriel wraca do domu, a Alicia pięciokrotnie do niego strzela, trafiając w głowę. Szokujące wydarzenie powoduje, że malarka przestaje mówić. Nikt poza nią nie wie, co tak naprawdę się wydarzyło tamtego wieczoru.

W konsekwencji Alicia trafia do ośrodka psychiatrycznego, pod opiekę psychoterapeuty Thea Fabera. Mężczyzna za wszelką cenę próbuje dotrzeć do tytułowej pacjentki i odkryć prawdę o śmierci Gabriela. Czy aby na pewno to dobry pomysł?

Zaciekawieni? Jeśli tak, wgrywajcie ebook Pacjentka na swój czytnik! To idealna książka na majówkę, ale pamiętajcie, że jeśli zaczniecie, możecie tak, jak A.J. Finn nie oderwać się od powieści przez kilkanaście godzin: „Ta książka to rzadkość – thriller idealny. Chciałem tylko do niej zajrzeć, minęło jedenaście godzin – skończyłem lekturę i jestem oszołomiony”. A może czeka Was długa podróż? Sięgnijcie wówczas po audiobooka Alex Michaelides, czytanego przez Marcina Popczyńskiego.

Ebook Wyspa Camino Johna Grishama

Wciągająca historia kryminalna, która dzieje się w świecie książek! Czy może być coś bardziej zachęcającego do czytania? John Grisham, mistrz thrillerów prawniczych i kryminałów tym razem zabiera czytelników do świata antykwariuszy, białych kruków i zuchwałych kradzieży.

Na spokojnej wyspie Camino, w miasteczku Santa Rosa, niepozorny Bruce Cable prowadzi księgarnię. Nikt nawet nie podejrzewa, że Bruce ma drugie oblicze: zarabia na nielegalnym procederze handlu białymi krukami. Jego sekret ma szansę odkryć młoda pisarka Mercer Mann, która na zlecenie pewnej tajemniczej kobiety ma śledzić każdy krok księgarza. Tymczasem z biblioteki Uniwersytetu Princeton zostają skradzione cenne manuskrypty. Czy Bruce może mieć z tym coś wspólnego?

Ebook Jak nie zostałem poetą? Szczepana Twardocha

Został pisarzem, a miał być poetą. W sumie jest też socjologiem. Autor Króla i Morfiny, wyróżnionej Paszportem „Polityki” i Nagrodą Czytelników NIKE, opowiada o tym, dlaczego nie zdecydował się powierzyć swojego życia Kalliope – muzie poezji.

Szczepan Twardoch w ebooku Jak nie zostałem poetą? wspomina swoje poetyckie wprawki, pierwsze głosy krytyki i porażki. Nie tylko przedstawia swoją historię i prowadzi rozważania na temat zawodu literata, lecz także opowiada historie, które świetnie nadawałyby się na kolejną powieść.

 

Majówka już jutro, dlatego oprócz pakowania walizek, nie zapomnijcie o zapełnieniu swoich czytników. Mamy nadzieję, że nasze ebookowe podpowiedzi sprawdzą się podczas waszego wypoczynku. Jeśli nadal jesteście niezdecydowani, sprawdźcie inne ebooki na majówkę.