Facebook - konwersja
Witamy wydawnictwo Znak. 5 książek wydawnictwa, po które musisz sięgnąć w pierwszej kolejności
Blog - baner - Witamy wydawnictwo Znak. 5 książek wydawnictwa, po które musisz sięgnąć w pierwszej kolejności

Drodzy Czytelnicy, mamy dla Was olbrzymią niespodziankę. Od dziś w katalogu Virtualo.pl znajdziecie książki Wydawnictwa Znak. Mnóstwo zachwycającej językiem literatury pięknej, chwytającej za serce literatury obyczajowej, inspirujących biografii... Od tylu dobrych książek może się zakręcić w głowie. Dlatego przygotowaliśmy dla Was zestawienie 5 książek wydawnictwa Znak, po które musicie sięgnąć w pierwszej kolejności.

Społeczny Instytut Wydawniczy Znak powstał w 1959 roku i od ponad 60 lat zaznajamia czytelników z twórczością takich autorów jak Wiesław Myśliwski, Zadie Smith, Josif Brodski, J. M. Coetzee, Marek Krajewski, Mario Vargas Llosa, Derek Walcott, W. H. Auden czy Samuel Beckett. W portfolio wydawnictwa znajduje się jednak nie tylko literatura piękna, ale i obyczajowa, kryminał, literatura historyczna (z Normanem Davisem na czele) czy powieści dla najmłodszych czytelników. Zobaczcie, po jakie książki warto sięgnąć, zaczynając swoją przygodę ze Znakiem.

Wiesław Myśliwski Traktat o łuskaniu fasoli

Ta powieść przyniosła Wiesławowi Myśliwskiemu w 2007 roku Nike i Nagrodę Literacką Gdynia. Narrator w monologu skierowanym do tajemniczego przybysza dokonuje bilansu całego życia. W jakim stopniu sam wpłynął na swój los, a jak bardzo ukształtowały go traumatyczne doznania z dzieciństwa i zakręty polskiej historii? Powieść Myśliwskiego to swoista medytacja nad rolą przeznaczenia i przypadku w ludzkim życiu. Piękna, mądra książka, do której chce się powracać.

Joanna Bator Chmurdalia

Joanna Bator to kolejna zdobywczyni Nike w naszym zestawieniu. Autorka została wyróżniona za książkę Ciemno, prawie noc, jednak my chcielibyśmy Wam polecić powieść napisaną dwa lata wcześniej. Jak oceniają czytelnicy w serwisie lubimyczytac.pl: To powieść o poszukiwaniu, o przemianach, o tym, że najbardziej nieprawdopodobne scenariusze mogą być prawdopodobne. Mnożą się postaci, wątki, przeplatają się historie i czasem odnosiłem wrażenie, że zaraz się pogubię, ale każdy bohater ma w powieści swoje miejsce, a żadna historia nie wydaje się zbędna. (Andrzej, lubimyczytac.pl)

Donna Tartt Szczygieł

Mieliśmy już dwóch laureatów Nike, czas na... Pulitzera! Szczygieł Donny Tartt to książka wielokrotnie nagradzana, powieść zdobyła Nagrodę Pulitzera, Andrew Carnegie Medal for Excellence in Fiction i Malaparte Prize, była nominowana do National Book Critics Circle Award, Women’s Prize for Fiction i ALA Notable Books. Została wybrana najlepszą książką roku 2013 przez „New York Timesa”, znalazła się na listach najlepszych powieści wielu opiniotwórczych mediów. Sama autorka zaś została nazwana Nowym Dickensem. Zekranizowana w 2019 powieść to historia Theo Deckera, małego nowojorczyka, który traci matkę w zamachu terrorystycznym na Metropolitan Museum of Art. Tę książkę po prostu trzeba przeczytać!

Jojo Moyes Moje serce w dwóch światach

Wydawnictwo Znak to również doskonała literatura obyczajowa. Tym razem na krótkie wakacyjne wieczory polecamy Wam powieść bestsellerowej i wielokrotnie nagradzanej pisarki Jojo Moyes. Autorka wraca w niej do swoich bohaterów z wcześniejszych książek: zekranizowanego hitu Zanim się pojawiłeś i fenomenalnej drugiej części Kiedy odszedłeś. Jednakże głównym bohaterem książki Moje serce w dwóch światach jest... Nowy Jork. Miasto drapaczy chmur, urokliwych restauracji, rozświetlonych alei i ludzi w ciągłym biegu. Miasto, które spełnia marzenia.

John Douglas Mindhunter

Kojarzycie serial Netflixa Mindhunter? Niezależnie, jak brzmi Wasza odpowiedź, koniecznie musicie sięgnąć po książkę pod tym samym tytułem. John Douglas, jeden z najwybitniejszych profilerów w dziejach FBI, opisuje w niej sprawy, nad którymi pracował, i umysły przestępców, w które musiał "wejść", aby złapać złoczyńców. Ta książka zmrozi Wam krew w żyłach.

To moja rola. Kiedy patrzę na tłum ludzi w galerii handlowej, wypatruję ofiary. Próbuję rozpoznać, kogo będzie najłatwiej schwytać. Muszę poczuć dreszczyk emocji, który odczuwa polująca bestia. 

Kategorie: