Facebook - konwersja
Zaczytane ferie z Wilgą!
Blog - baner - Zaczytane ferie z Wilgą!

Zaczynamy zaczytane ferie zimowe! Podpowiadamy, które tytuły umilą Wam zimowy czas, zabiorą Was w niezwykłe, pełne przygód podróże w czasie i przestrzeni. Przygotowaliśmy coś dla młodszych i starszych czytelników, dla tych którzy lubią magię i niezwykłe postacie, a także dla tych, co chcą się pośmiać z codziennych perypetii bohaterów. Ferie z Wilgą nie mogą być nudne!

Okładka Boot. Wielka przygoda małego robotaBoot. Wielka przygoda małego robota to pierwszy tom uroczej serii o zabawnym, nietuzinkowym bohaterze, który próbuje odnaleźć swój dom. Mały robocik budzi się pewnego dnia na wysypisku śmieci i stwierdza, że stracił pamięć. Ale nie całkiem – kołacze mu się w głowie dwa i pół wspomnienia. W tym to o swojej wspaniałej opiekunce, Beti. Czy uda mu się odnaleźć dziewczynkę? Zajrzyjcie do książki i sprawdźcie, jak potoczą się dalsze losy robota.

Okładka Natka i zbuntowany królikNatka i zbuntowany królik to pierwszy tom serii dla młodych odbiorców, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z czytaniem. Niestety, los nigdy nie jest sprawiedliwy wobec głównej bohaterki. Dla przykładu: nigdy w życiu nie miała jeszcze ani jednego zwierzaka, nawet małego. Do tego grozi jej utrata zęba, najbardziej na świecie chciałaby dostać zraszacz ogrodowy, na zakup którego nie zgadzają się jej rodzice. Przekonajcie się, na jakie szalone (i prześmieszne) pomysły wpada Natka i jak radzi sobie z codziennymi przeciwnościami losu!

Okładka Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Dookoła świata. KaliforniaEmi i Tajny Klub Superdziewczyn. Dookoła świata. Kalifornia to idealna książka dla wszystkich, którzy marzą o dalekich podróżach i poznawaniu świata. Dołączcie do Emi i jej przyjaciół i wyruszcie na wyprawę aż do Kaliforni w Stanach Zjednoczonych, gdzie zwiedzicie Los Angeles, San Francisco, zatrzymajcie się nad Pacyfikiem i poznacie słonie…  morskie! Dzięki tej książce macie szansę stanąć oko w oko z niedźwiedziem w parku narodowym, zobaczyć najwyższe na świecie drzewa i najgorętsze miejsce na Ziemi!

Okładka Małe LichoMałe Licho – wielokrotnie nagradzana seria przygód Bożka, zwanego również Niebożątkiem, który nigdy nie jest sam! Niezwykłe historie opisane przez Martę Kisiel są zabawne, trochę straszne, a przy tym wyjątkowo wciągające. To także opowieści o tym, że bycie innym wcale nie jest takie złe, jak może się z początku wydawać, i że najważniejsze jest to, żeby zawsze być sobą. Dla wszystkich fanek i fanów Marty Kisiel i dla tych, którzy jeszcze jej nie znają.

W cyklu Małe Licho ukazały się:

Małe Licho i tajemnica Niebożątka
Małe Licho i anioł z kamienia
Małe Licho i lato z diabłem

Okładka Chłopiec z ostatniej ławkiChłopiec z ostatniej ławki to z kolei książka idealna dla miłośników wzruszających historii, które mogłyby wydarzyć się naprawdę. To opowieść o małym chłopcu Ahmecie, który uciekł przed toczącą się w jego ojczyźnie wojną. Przybywa do obcego kraju i do nowej szkoły, w której czuje się zagubiony. Czy chłopcy z jego klasy postarają się go zrozumieć i mu pomóc? Czy znajdzie przyjaciela? Sięgnijcie po tą pełną wzruszeń, ale i humoru opowieść!

Okładka Kroniki Nieokrytych KrólestwKroniki Nieokrytych Królestw – Wszechmrok i Gwiezdne uroczyskoTa pełna zwrotów akcji, dynamiczna seria będzie idealnym wyborem dla wszystkich miłośników magii, fantastycznych stworów i mitologii. To też uniwersalna opowieść o sile jaką ma przyjaźń, odwaga i nadzieja. Śledzimy losy młodych bohaterów, którzy próbują pokonać bezwzględną harpię Morgę. Czy im się to uda? A może przerażająca magiczna istota zagarnie dla siebie magię wszystkich krain Nieodkrytych Królestw? Lektura obowiązkowa dla wszystkich odważnych czytelników!