-
Blog
- Recenzje
- |
- Wywiady
- |
- Wokół książek
- |
- Porady
Książki lutego Virtualo.pl
Za nami najkrótszy miesiąc roku. Mimo krótkiego miesiąca, ani wydawcy, ani czytelnicy nie próżnowali. Na księgarskich półkach ponownie pojawiły się setki nowości, w tym m.in. długo wyczekiwana książka Billa Gatesa „Jak ocalić świat od katastrofy klimatycznej”. Po jakie książki sięgali klienci Virtualo.pl najczęściej? Oto zestawienie 10 najczęściej kupowanych książek lutego!
Niezmiennie na topie
Po raz kolejny do top 10 trafiła „Ludowa historia Polski”, czyli wydana pod koniec 2020 roku, jak to określa wydawca, opowieść o tym, co zostało w polskiej pamięci zakłamane, albo z niej wyparte. To historia 90 proc. Polaków — ubogich i niewykształconych, tych, którzy mieli ciężko pracować i słuchać narodowych elit — od początku Polski aż do czasów współczesnych. Od lutego „Ludowej historii Polski” można również posłuchać w interpretacji Wojciecha Chorążego.
Nikogo nie zdziwi również fakt, że wśród najlepiej sprzedających się książek lutego znalazły się „Szepty spoza nicości”, czyli najnowsza powieść Remigiusza Mroza. Jest to kolejny tom przygód patologa Seweryna Zaorskiego. Tym razem bohater nie tylko rozwikłuje zagadkę tajemniczego morderstwa w lasach Roztocza, ale i musi zmierzyć się z tragiczną przeszłością.
Siła kobiet
W czasach, kiedy kobiety walczą o swoje prawa, na popularności zyskała książka, która pozwala odkryć drogę do samej siebie. „Czuła przewodniczka” Natalii de Barbaro odpowiada na pytania: Dlaczego kobiety grają role, które wcale im nie odpowiadają? Czemu pracują ponad siły i surowo oceniają się za najmniejsze uchybienia? Jak sprawić, by wewnętrzny głos, mówiący kobiecie o jej potrzebach i marzeniach, był słyszany wyraźniej niż nakazy i wymogi kultury?
Wśród najpopularniejszych książek lutego znalazła się również najnowsza powieść Kristin Hannah „Firefly Lane”. Ta niezwykła opowieść o nieprzemijalnej kobiecej przyjaźni już w momencie premiery podbiła serca czytelników. Serial na jej podstawie dostępny jest na platformie Netflix.
Mrożący krew w żyłach thriller
Czytelnikom nie wystarczyły panujące na początku lutego śniegi i mrozy. Dlatego też chętnie sięgnęli po wywołujące gęsią skórkę thrillery. Do top lutego trafiły „Schronisko” Sama Lloyda i „Bastion” króla horroru Stephena Kinga.
„Schronisko” to opowieść o trzynastoletniej Elissie, która zostaje porwana podczas turnieju szachowego. Gdy budzi się w podziemnej celi, jej jedynym towarzyszem jest jedenastoletni Elijah, który zna całą okolicę jak własną kieszeń. Chłopiec jednak nie chce, żeby Elissa odeszła. Czy dziewczynka przechytrzy swojego porywacza i zdoła się wyrwać?
W „Bastionie” Stephen King snuje wizję zagłady ludzkości za pomocą broni biologicznej. Nie ma tu jednak żadnych spektakularnych wybuchów czy ataków terrorystycznych. Wszystko zaczyna się od zwykłego przeziębienia i pojedynczego… kichnięcia. Czyżby Stephen King przewidział panującą pandemię covid-19?
Kryminalnie i fantastycznie
W związku z premierą najnowszej książki Małgorzaty Rogali czytelnicy sięgali również po nieco starsze tytuły autorki. Do top lutego trafiła „Kiedyś Cię odnajdę”, powieść, której główną bohaterką jest Weronika. Gdy dziewczyna miała 19 lat, brutalnie zgwałcono i zamordowano jej matkę. Niestety policji nie udało się złapać sprawcy. Po 10 latach w podobnych okolicznościach ginie najlepsza przyjaciółka Weroniki, Olga. Tym razem dziewczyna nie zamierza bezczynnie przyglądać się śledztwu. Czy uda jej się rozwikłać tajemnicę obu zabójstw?
Luty minął nam również pod znakiem fantastyki. A to za sprawą najnowszej powieści z uniwersum Achai Andrzeja Ziemiańskiego. „Virion. Zamek” opowiada historię Viriona, Szermierza Natchnionego, i tego, jak stał się bogiem miecza i wrakiem człowieka.
Wydawnictwo Natuli nadal na topie
W lutym po raz kolejny do top miesiąca wpada tytuł wydawnictwa Natuli. Tym razem jest to poradnik dla rodziców „Uwaga! Złość”, który pokazuje, że nie da się żyć bez złości, a nawet nie warto do tego dążyć. Można ją natomiast zrozumieć. Ta książka jest dla wszystkich tych, którzy: znowu nakrzyczeli na dziecko lub partnera, nie radzą sobie z trudnymi emocjami dziecka, mają wyrzuty sumienia z powodu swoich gwałtownych zachowań, chcą wiedzieć, jak radzić sobie ze złością w rodzinie.
Kontrowersje wobec książki „Dalej jest noc”
Burza wokół wyroku w bulwersującej sprawie prof. Barbary Engelking i Jana Grabowskiego sprawiła, że zainteresowanie książką „Dalej jest noc” ożyło. Książka podsumowuje lata badań „żydowskich strategii przetrwania” w obliczu Zagłady. Jak znajdziecie w opisie książki: Z chwilą rozpoczęcia akcji likwidacyjnych, kiedy mało kto mógł żywić nadal jakiekolwiek złudzenia co do ostatecznych celów polityki niemieckiej, Żydzi zintensyfikowali desperacką walkę o przetrwanie. Z jednej strony w domach oraz pod domami budowano schowki i bunkry, a w podwójnych ścianach i na strychach urządzano przemyślne kryjówki. Z drugiej – nawiązywano kontakty ze stroną aryjską, których celem było znalezienie pomocy i kryjówki.
Top 10 książek lutego na Virtualo.pl:
Zainteresował Cię ten tekst? Chcesz podyskutować z innymi czytelnikami? Zaloguj się na swoje konto na Facebooku, komentuj i czytaj komentarze innych!
-
Najpopularniejsze na Virtualo.pl