Blog
 • 2015-11-04

  Powieść Harper Lee "Idź, postaw wartownika" określana jest największym literackim powrotem XXI wieku. Nic w tym dziwnego. Swoją poprzednią książkę "Zabić drozda", która stała się bestsellerem wszech czasów, autorka wydała... 55 lat temu. "Idź, postaw wartownika" powtórzyło ten sukces: sprzedano ponad milion egzemplarzy w ciągu kilku dni od premiery.

 • 2015-11-02

  Nazwisko Orhana Pamuka prawdopodobnie jest Wam znane, nawet jeśli jeszcze nie czytaliście żadnej powieści tego pisarza. W 2006 roku autora uhonorowano literacką Nagrodą Nobla. Ci którzy uwielbiają jego prozę, pewnie już cieszą się, że od 5 listopada będzie można przeczytać nową książkę Pamuka „Dziwna myśl w mej głowie”. Dla tych, którzy jeszcze nie zetknęli się z twórczością pisarza, to świetna okazja, żeby się z nią zapoznać.

 • 2015-10-30

  Zbliża się czas, kiedy co roku wspominamy tych, których już nie ma wśród nas. Jednak wciąż są obecni w naszych sercach. A niektórzy nadal żyją na kartach swoich książek. W tym roku pożegnaliśmy kilku wspaniałych pisarzy. Z pewnością zostaną w pamięci czytelników na długo, może na zawsze… Warto poświęcić im kilka swoich myśli, najlepiej z książką w ręku.

 • 2015-10-27

  Premiera księgi drugiej „Prawa Milenium” już 28 października. „Anioł burz” Trudi Canavan to prawdziwa uczta literacka dla wszystkich miłośników fantasy. Czeka Was fascynująca wędrówka po nowych światach wykreowanych przez autorkę. Jeszcze bardziej dramatyczne i ekscytujące losy bohaterów.

 • 2015-10-20

  Miłośników prozy H. Murakamiego na pewno ucieszy wiadomość, że w sprzedaży pojawił się jego nowy zbiór opowiadań „Mężczyźni bez kobiet”. Znajdziecie w nich charakterystyczne dla tego pisarza elementy humoru, surrealizmu, czasem realizmu magicznego.

 • 2015-10-17

  Nagroda Literacka Europy Środkowej „Angelus” została ufundowana przez miasto Wrocław. Jest przyznawana od 2006 roku (od 2009 r. przyznawana również tłumaczom). Jury wybiera najlepszą książkę prozatorską, która w ubiegłym roku została opublikowana w języku polskim.  Sprawdźcie, kogo uhonorowano tym razem.