Facebook - konwersja
Książki kwietnia Virtualo.pl
Blog - baner - Książki kwietnia Virtualo.pl

Znów przyszedł maj, a z majem… póki co szaruga i deszcze. Na szczęście dla czytelników nie ma złej pogody na czytanie. Tym bardziej, gdy maj szykuje dla nas wysyp książkowych nowości. Jednak zanim zerkniemy, co wydawnictwa zaplanowały dla miłośników czytania, sprawdźmy, jakie książki cieszyły się popularnością w kwietniu. Zapraszamy!

Wysyp nowości

W kwietniowym zestawieniu najczęściej kupowanych książek na Virtualo.pl mnóstwo wydawniczych nowości. Na drugim miejscu uplasował się „Strażnik”, najnowszy tom o Jacku Reacherze autorstwa Lee Childa (zobacz nasz artykuł: Jak czytać Lee Childa?). Tym razem Jack Reacher jest świadkiem próby porwania niepozornego specjalisty od informatyki Rusty’ego Rutherforda. Czy bohater stanie się niańką Rusty’ego, czy może weźmie sprawy we własne ręce?

Dziewczyna, kobieta, inna” Bernardine Evaristo to zwyciężczyni Nagrody Bookera 2019 roku, zaś przez „Sunday Times” i „Guardiana” została okrzyknięta książką dekady. W naszym zestawieniu książek kwietnia uplasowała się na trzecim miejscu. Jest to oszałamiająca, pulsująca życiem powieść o kobietach. O ich sile, słabościach, bolączkach, powodach do szczęścia, pragnieniach i miłości. O tej książce już jest głośno.

Na piątym miejscu kolejna nowość – tym razem kryminał od Roberta Małeckiego. W „Zmorze” główna bohaterka, dziennikarka Kama Kosowska staje oko w oko nie tylko ze zbrodnią sprzed lat, ale i z niewyobrażalną prawdą na temat śmierci swojej matki.

Również na szóstym miejscu nowość i kolejny kryminał. Czytelnicy nie zapomnieli o B.A. Paris, autorce bestsellera „Za zamkniętymi drzwiami”, i chętnie sięgają po jej inne książki. W „Terapeutce” autorka przedstawia sielskie życie na doskonałym osiedlu. Pozory mogą jednak mylić…

Na dziewiąte miejsce trafia najnowszy tom Archiwum Burzowego Światła Brandona Sandersona, „Rytm wojny”. Nic w tym dziwnego – każda nowa powieść Sandersona to międzynarodowy hit i jedna z najlepiej ocenianych książek fantastycznych na świecie.

Dziesiątkę zamyka nowość od Pauliny Świst, autorki, która nie zdradza czytelnikom swojej tożsamości. Dyskusje, kim jest Paulina Świst, rozgrzewają tak samo jak każda jej kolejna powieść. „Mala M.” to gorący erotyk, ale czy tylko? Czy w najnowszej książce autorki znalazło się miejsce na niebanalną intrygę, jak w poprzednich powieściach?

Te książki są zawsze na topie

Czuła przewodniczka” Natalii de Barbaro po raz kolejny króluje w naszym zestawieniu. Ta książka podbiła serca wielu polskich czytelniczek i, mamy nadzieję, czytelników. Na czwartym miejscu znalazła się marcowa nowość Remigiusza Mroza, „Afekt”. To kolejny tom przygód niepokornej prawniczki Joanny Chyłki. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji poznać tej postaci, koniecznie przeczytajcie nasz poradnik „Jak czytać Chyłkę?”.

W naszym zestawieniu od kilku miesięcy nie może zabraknąć „Ludowej historii Polski”. Mamy nadzieję, że po książkę Adama Leszczyńskiego czytelnicy będą sięgać z taką samą przyjemnością jeszcze długo. Natomiast na ósmym miejscu uplasował się „Szatan z siódmej klasy”. Ta lektura szkolna to świetna książka przygodowa dla młodzieży. Mamy nadzieję, że w niejednym młodym czytelniku rozpali miłość do książek.

Oto najpopularniejsze książki kwietnia na Virtualo.pl:

 1. Czuła przewodniczka
 2. Strażnik
 3. Dziewczyna, kobieta, inna
 4. Afekt
 5. Zmora
 6. Terapeutka
 7. Ludowa historia Polski
 8. Szatan z siódmej klasy
 9. Rytm wojny. Seria Archiwum Burzowego Światła. Tom 4. Część 1
 10. Mala M.
 • Bestsellery Virtualo.pl

Kategorie: